Trzaskowski dotrzymał słowa! Koniec najsłynniejszego straszydła. Buldożery wjechały

"Wystartował pierwszy etap prac budowlanych na Nowej Skrze" - poinformowało w mediach społecznościowych Miasto Stołeczne Warszawa. Mieszkańcy stolicy czekali na tę informację od lat, a przebudowa legendarnego obiektu właśnie staje się faktem. Wiadomo już, kiedy Nowa Skra będzie gotowa do użytku. Co powstanie w pierwszym etapie prac? Prezydent Rafał Trzaskowski wskazał konkretną datę.

"O Skrę dla warszawianek i warszawiaków walczyliśmy przez lata. Tak jak zapowiedziałem, przywrócimy jej należytą świetność. Skra będzie domem dla stołecznych sportowców, trenerów i przyszłych pokoleń mistrzów" - zapowiadał jeszcze w lipcu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wówczas ogłoszono, że legendarny obiekt przy ulicy Wawelskiej doczeka się upragnionej przez mieszkańców przebudowy. Ta właśnie staje się faktem. 

Zobacz wideo Paweł Fajdek ocenił wyniki plebiscytu. Niewielu spodziewało się takich słów

Stadion Skry Warszawa już niedługo. Rafał Trzaskowski wskazał termin

W ostatnich latach cały kompleks sportowy Skry Warszawa jedynie niszczał, ale już niedługo uzyska dawny blask. Najpierw jednak budowlańcy przystąpią do pierwszego etapu prac, który zagospodarować ma tereny zielone i połączyć obiekt z Polami Mokotowskimi. 

"Już niebawem będziecie mogli się cieszyć nowymi obiektami sportowymi i jeszcze większym terenem rekreacyjnym bezpośrednio połączonym z Polem Mokotowskim" - czytamy w mediach społecznościowych Miasta Stołecznego Warszawy. Dalej dowiadujemy się także o tym, co mieszkańcy miasta uzyskają po pierwszym etapie prac. 

Na Nowej Skrze w pierwszej kolejności powstaną: boisko treningowe z sześciotorową bieżnią lekkoatletyczną, strefa rzutów, boisko do rugby, ścieżki biegowe, siłownie plenerowe, alejki parkowe, staw i ogród deszczowy. 

- Będą gotowe już w drugim kwartale przyszłego roku. Później przystąpimy do kolejnych prac – powstanie hala, a w dalszej kolejności sam stadion, który jest bardzo ważny dla warszawianek i warszawiaków – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy cytowany przez um.warszawa.pl.

"I etap rewitalizacji kompleksu będzie odpowiadać konsorcjum Tamex Obiekty Sportowe i Gardenia Sport, które prace budowlane powinno zakończyć w grudniu 2024 r" - czytamy. Warto przypomnieć, że Warszawa odzyskała tereny Skry w 2021 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.