Żona Jakuba Kwiatkowskiego przemówiła po zwolnieniu męża. Nie hamowała się

PZPN w czwartek w lakonicznym komunikacie poinformował o zakończeniu współpracy z Jakubem Kwiatkowskim, który przez ostatnie 11 lat pełnił funkcję rzecznika związku i team managera reprezentacji Polski. Decyzja ta i sposób jej przekazania, wywołały istną burzę wśród ekspertów i kibiców. Kilka słów na ten temat postanowiła powiedzieć też aktorka Agata Załęcka, a więc małżonka Jakuba Kwiatkowskiego.

Już we wtorek pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje nt. zwolnienia Jakuba Kwiatkowskiego z posady rzecznika prasowego PZPN oraz managera reprezentacji. Dwa dni później związek wydał oświadczenie, w którym poinformowano o podjętej decyzji. Kwiatkowski pracował z polską kadrą przez 11 lat, w ciągu których drużyna miała aż pięciu selekcjonerów.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Żona Kwiatkowskiego odniosła się do zwolnienia męża z PZPN. "Traktował wszystkich sprawiedliwie"

W piątkowe południe na profilu X (dawniej Twitter) Jakuba Kwiatkowskiego ukazał się komunikat, w którym 46-latek podziękował za lata pracy w PZPN. W słowach napisanych przez byłego rzecznika nie brakowało uszczypliwości. "Jak dowiedzieliście się wszyscy z 'opasłego' i anonimowego komunikatu PZPN, nadszedł dzień, w którym skończyłem swoją niesamowitą przygodę w pracy z reprezentacją" - czytamy we fragmencie oświadczenia. Mimo to Kwiatkowski szczerze podziękował za wspaniałą przygodę, zwracając się także do kibiców reprezentacji Polski.

Dwie godziny później w mediach społecznościowych pojawił się także wpis jego żony, Agaty Załęckiej. 41-latka w kilku zdaniach przekazała, że jej mąż przez 11 lat solidnie i starannie wykonywał swoją pracę. Oprócz tego pożegnał się z klasą, czego nie można powiedzieć o PZPN, który zdołał jedynie poinformować o zwolnieniu Kwiatkowskiego. Na to uwagę zwróciła Załęcka, pozwalając sobie na szpilkę skierowaną w stronę Kuleszy i jego organizacji.

"Jestem dumna z mojego męża Jakuba Kwiatkowskiego za jego ogromne zaangażowanie i jego pracę na rzecz reprezentacji Polski przez ostatnie 11 lat. Jako rzecznik PZPN oraz team manager reprezentacji wykazał się prawdziwym profesjonalizmem i doświadczeniem, a także predyspozycjami do pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji. 'Kwiatek' oddał tej pracy całe serce i traktował wszystkich sprawiedliwie, równo i z szacunkiem. To się nazywa klasa, której innym zabrakło. Kochanie, wyczekujemy nowych wyzwań, trzymając się mocno razem" - napisała aktorka. "Najukochańsza. Dziękuję za Twoje wsparcie kotku" - odpowiedział w komentarzu 46-latek.

 

Obecnie nie znamy jeszcze następcy Jakuba Kwiatkowskiego, który zajmie wymienione wcześniej stanowiska. Z ustaleń dziennikarzy Sport.pl wynika, że najprawdopodobniej funkcje rzecznika i managera reprezentacji będą pełniły dwie osoby. Jednym z kandydatów jest ponoć Jerzy Dudek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA