W takich warunkach Zbigniew Boniek mieszka w Rzymie. Co za luksus!

Zbigniew Boniek to jeden z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski. Po transferze do Włoch, gdzie grał dla Juventusu i Romy, stał się gwiazdą światowego formatu. Tak bardzo pokochał Półwysep Apeniński, że od lat na stałe mieszka w Rzymie. Jak wygląda włoska rezydencja byłego prezesa PZPN? Jest na co popatrzeć.

Zbigniew Boniek pochodzi z Bydgoszczy, dlatego pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w młodzieżowej drużynie miejscowej Zawiszy. Szybko trafił do Widzewa, stając się gwiazdą polskiej ligi. Po siedmiu latach spędzonych w łódzkim klubie Boniek wyjechał do Włoch - najpierw reprezentował barwy Juventusu, a następnie AS Romy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej próbował swoich sił jako trener zespołów Lecce czy Bari, jednak nigdy nie został wybitnym szkoleniowcem. Podobnie było z reprezentacją Polski, której selekcjonerem był w zaledwie pięciu spotkaniach. W latach 2012-2021 Zbigniew Boniek pełnił funkcję prezesa PZPN i spisał się doskonale. Dwa lata temu został natomiast wiceprezesem UEFA.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Oto posiadłość Zbigniewa Bońka we Włoszech. Luksusy

Choć przez wiele lat Boniek urzędować musiał w Polsce, na stałe, już od wielu lat mieszka w Rzymie wspólnie z żoną Wiesławą, z którą w czerwcu tego roku świętował 47. rocznicę ślubu. 67-latek wychował z małżonką trójkę dzieci - Karolinę, Kamilę i Tomasza, przez co w jego rzymskiej willi bardzo często gości mnóstwo wnuków. Były prezes PZPN często w mediach społecznościowych podkreśla, że uwielbia spędzać z nimi czas.

Wiele lat spędzonych w środowisku piłkarskim jako zawodnik, trener czy międzynarodowy działacz sprawiły, że 67-latek z pewnością nie mógł narzekać na wynagrodzenie. Z samej posady wiceprezesa UEFA Boniek rocznie zarabia około 250 tys. euro, inwestując w nieruchomości czy... stajnię koni, która także przynosi zyski. Z tego powodu były selekcjoner mógł pozwolić sobie na wspaniałą posiadłość.

W mediach społecznościowych Zbigniew Boniek często udostępnia różne zdjęcia, na których można dostrzec jego piękną willę. Wiceprezes UEFA jest właścicielem 200-metrowego mieszkania w kamienicy położonej nieopodal wzgórza parku Villa Borghese. Dom składa się dużego, przestronnego salonu, czterech sypialni czy chociażby dwóch łazienek. Okolica, w której zamieszkał Boniek jest cudowna. Nie brakuje w niej pięknych parków czy przyciągających wzrok elementów architektonicznych.

We wnętrzu domu Bońka znajdziemy mnóstwo obrazów, które ozdabiają wiele pomieszczeń. Kompozycja willi jest bardzo przytulna, ale jednocześnie mieszkanie jest przestrzenne. Uwagę przykuwają także piękne, kamienne wykończenia. W jednym z wywiadów 67-latek wspominał, że nie jest mu potrzebny większy dom. Oprócz tego nieopodal znajduje się klub tenisowy, na którego kortach były piłkarz Juventusu spędza wiele czasu. Jest też basen, który szczególnie latem służy całej rodzinie Bońka. Willa byłego prezesa PZPN została zaprojektowana w klasycznym stylu, przez co nie brakuje jej uroku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA