Nie żyje Shaun "Dinosaur" Davis. "Jestem całkowicie zdruzgotany"

W latach 90. Shaun "Dinosaur" Davis był jednym z najsłynniejszych kulturystów na świecie. Brytyjski sportowiec wielokrotnie triumfował w najbardziej prestiżowych zawodach, takich jak chociażby Universe Championships. W piątek 1 grudnia środowisko kulturystów pogrążyło się w żałobie. Portal fitnessvolt.com przekazał, że Shaun Davis zmarł w wieku 57 lat.

Universe Championships to coroczne ogólnoświatowe zawody kulturystyczne, których organizatorem jest Brytyjskie Krajowe Stowarzyszenie Amatorskich Kulturystów. W 1996 roku tytuł Mr Universe wywalczył Shaun "Dinosaur" Davis. Brytyjczyk urodzony w 15 kwietnia 1966 roku od zawsze imponował nadludzką sylwetką. Davis w trakcie kariery zostawał również triumfatorem zawodów Mr UK, Mr Britain, Mr Europe czy Mr Pro Universe.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Nie żyje Shaun Davis. Legenda kulturystyki chorowała na niewydolność nerek

W pewnym momencie kulturysta został zmuszony do zakończenia kariery, ponieważ lekarze zdiagnozowali u niego niewydolność nerek. Shaun "Dinosaur" Davis był dializowany trzy razy w tygodniu. W 2009 roku Brytyjczyk doczekał się dawcy, dzięki czemu mógł przejść zabieg przeszczepu nerki.

Kilka dni temu kulturystyczny portal fitnessvolt.com przekazał, że sportowiec zmarł w wieku 57 lat. "Brytyjski kulturysta Shaun 'Dinosaur' Davis zmarł w weekend w wieku 57 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana" - czytamy. Zgon nastąpił w piątek 1 grudnia. Brytyjczyk osierocił partnerkę Helen Burrows i córkę Harley. Davis miał ogromny wpływ na wzrost popularności kulturystyki w latach 90.

Informację o śmierci "Dinosaura" za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził również jego wieloletni przyjaciel Kuldeep Bhardwaj. "Jestem całkowicie zdruzgotany. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu. Byłeś prawdziwą inspiracją od dnia, w którym poznałem cię w szkole i przez wszystkie lata, które spędziłeś w kulturystyce. Będzie nam brakować twojego uśmiechu" - napisał mężczyzna, udostępniając wspólne zdjęcie ze zmarłym Shaunem Davisem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA