Tak Pudzianowski uczcił 11 listopada. Kultowy tekst

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu Polaków. Obchodzimy wówcza odzyskanie przez Polskę Niepodległości. O Narodowym Święcie nie zapomniał Mariusz Pudzianowski, który z tej okazji opublikował wyjątkowy film w mediach społecznościowych. Sportowiec w zamieszczonym wpisie wrócił pamięcią do kariery strongmana.

Mariusz Pudzianowski to postać doskonale znana fanom sportu. 46-latek zyskał popularność dzięki doskonałym występom w zawodach strongmanów. Pudzianowski to pięciokrotny mistrz świata oraz ośmiokrotny mistrz Polski w tym sporcie. Po zakończeniu kariery w tej dyscyplinie, dobrze odnalazł się w innym świecie. W grudniu 2009 zadebiutował w organizacji KSW w starciu z Marcinem Najmanem, którego znokautował w kilkanaście sekund.

Zobacz wideo Lewandowski jest dobrym przywódcą w kadrze? Majdan: To sprzeczne z byciem kapitanem

Mariusz Pudzianowski opublikował wyjątkowy film w mediach społecznościowych. Nawiązał w nim do 11 listopada

Sukcesy osiągnięte przez 46-latka sprawiły, że przez wiele lat zgromadził tysiące fanów. Obecnie jego profil na Instagramie obserwuje ponad 732 tysiące użytkowników, a liczba stale rośnie. Sportowiec chętnie dzieli się tam zarówno życiem zawodowym, jak i prywatnym. W sobotę 11 listopada Pudzianowski na swoim koncie na Instagramie opublikował film, nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości. 46-latek wrócił w nim wspomnieniami do zmagań w zawodach strongmanów.

W filmie jeden szczegół zwrócił szczególną uwagę. Chodzi o słynny okrzyk "Polska Górą", który podczas rywalizacji wielokrotnie wykrzykiwał. "Polska Gurom" - podpisał wpis w swoim stylu "Pudzian". 

 

Pod opublikowanym postem internauci błyskawicznie zamieścili setki komentarzy. "Patriotyzm prawdziwego Orła Białego. Brawo", "Piękna rolka", "Niech żyje Polska Dziękujemy Mariusz za promowanie naszej ojczyzny" - czytamy. Niektórym internautom przypomniały się stare czasy. "To były czasy", "Idol", "Duma" - pisali fani.

Oprócz profesjonalnej rywalizacji sportowej Pudzianowski prowadzi również wiele biznesów, którym poświęca mnóstwo czasu i energii. W ostatnim czasie był mocno pochłonięty rolnictwem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA