Trent Alexander-Arnold i Juana Mata wchodzą do F1. "Ogromny rozwój"

Wyścigi Formuły 1 cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród fanów, ale również sportowców, którzy chętnie wspierają ekipy samochodowe. Niedawno jeden z najnowszych inwestorów francuskiego zespołu - firma Otro Capital - udostępniła listę nazwisk, które wsparły ją finansowo. Na karcie znalazło się dwóch piłkarzy.

W czerwcu tego roku Grupa Renault sprzedała 24 procent udziałów w zespole Formuły 1 Alpine za 200 milionów euro trzem spółkom - Otro Capital, RedBird Capital Partners i Maximum Efforts Investments. Całość wyceniono na 900 milionów euro. 

Zobacz wideo Lider reprezentacji Polski zupełnie zaskoczył. "Ok, czas kończyć ten wywiad"

Piłkarze wśród inwestorów Alpine

We wtorek konglomerat poinformował, że wśród inwestorów znaleźli się czołowi piłkarze. Chodzi o Trenta Alexandra-Arnolda (obrońca Liverpoolu) i Juana Matę (pomocnik Vissel Kobe). Wspomniani sportowcy dołączyli do grupy Otro Capital, w skład której wchodzą m.in. rozgrywający futbolu amerykańskiego, Patrick Mahomes, golfista Rory McIlroy, tenisista Alexander Zverev czy mistrz świata w boksie Anthony Joshua. Z pewnością większe wsparcie finansowe dla teamu Alpine F1 może przyspieszyć jego rozwój i sukcesy w świecie Formuły 1.

Po dołączeniu do inwestorów obrońca Liverpoolu udzielił komentarza. - Jestem podekscytowany możliwością dołączenia razem z moim bratem, Tylerem do grupy Otro Capital jako inwestor Alpine F1. Będąc fanem wyścigów Formuły 1, uwielbiam środowisko w padoku oraz widziałem na własne oczy, jak niesamowicie imponujący jest zespół Alpine - powiedział Trent Alexander Arnold, cytowany przez pl.motorsport.com.

- Naszym wspólnym celem, jako grupy inwestycyjnej jest pomoc w dalszych sukcesach, w czasach, kiedy Formuła 1 stoi w obliczu ogromnego rozwoju. Jako piłkarz rozumiem znaczenie pracy zespołowej, innowacyjności i determinacji w osiąganiu celów - zakończył.

Inwestycja pokazuje nie tylko, jak wartość zespołu gwałtownie wzrosła, ale także, jak popularność wyścigów samochodowych czyni ją coraz bardziej atrakcyjną dla osób majętnych, którzy są w stanie zainwestować swoje środki finansowe. Władze Alphine liczą na obecność sportowców podczas wyścigów oraz pomoc w promocji francuskiego zespołu na arenie międzynarodowej.

Juan Mata większość swojej piłkarskiej kariery spędził w Anglii i Hiszpanii. Do Vissel Kobe dołączył na początku września na zasadzie wolnego transferu. Dotychczas w barwach nowego klubu wystąpił tylko w jednym meczu. Natomiast w lipcu tego roku Jordan Henderson zakończył swoją 12-letnią przygodę w Liverpoolu. Wówczas reprezentant Anglii zasilił szyki saudyjskiego Al-Ettifaq. Od początku tego sezonu rozegrał dziewięć meczów, notując pięć asyst we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.