Amerykański sport pogrążony w żałobie. Zwycięzca Super Bowl zginął w katastrofie

Tragedia na lotnisku w Lake Placid w stanie Nowy Jork. Samolot stracił sterowność tuż po starcie i w wyniku wypadku zginęły dwie osoby. Wśród nich był Russ Francis, były zawodnik NFL, zwycięzca rozgrywek w 1984 roku z drużyną San Francisco 49ers.

W niedzielę, 1 października po godz. 16 na lotnisku w Lake Placid w stanie Nowy Jork doszło do katastrofy. Tuż po starcie, samolot przewrócił się na lewy bok. Stowarzyszenie Właścicieli Samolotów i Pilotów poinformowało, że samolot turystyczny "Cessna 177" próbowała wrócić na lotnisko po tym, jak doznał sytuacji awaryjnej po starcie, ale nie dotarł na pas startowy. Samolot przewrócił się mocno na lewy bok i doszło do tragedii.

Zobacz wideo Osobiste wyznanie Joanny Jędrzejczyk: Dlaczego mam się tego wstydzić?

Kultowy amerykański klub pogrążony w żałobie. Były zawodnik zginął w katastrofie lotniczej

Na pokładzie samolotu były dwie osoby. Jeden ze zmarłych to Russ Francis. Informację tę potwierdziła jego rodzina. Stowarzyszenie Właścicieli Samolotów i Pilotów dodało, że w katastrofie zginął również Richard McSpadden, starszy wiceprezes organizacji ds. bezpieczeństwa lotniczego.

- Richard był bardzo utalentowanym pilotem, służył także jako dowódca Thunderbirds Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych podczas swojej kariery wojskowej oraz zaufany kolega, przyjaciel, syn, mąż i ojciec – napisało Stowarzyszenie Właścicieli Samolotów i Pilotów

Russ Francis miał 70 lat. Był on zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Przez trzynaście sezonów występował w National Football League, czyli NFL - największej zawodowej lidze futbolu amerykańskiego Grał w drużynach New England Patriots (do tej drużyny dołączył z pierwszej rundy draftu w 1975 roku i w jej barwach trzy razy zagrał w Pro Bowl, czyli meczu gwiazd ligi NFL) i San Francisco 49ers (tam przeniósł się w 1982 roku). - Francis zakończył karierę w NFL 393 przyjęciami na 5262 jardów i 40 przyłożeniami. W 1993 roku został wprowadzony do Galerii Sław Sportu Oregonu - czytamy na Wikipedii.

Russ Francis w 1984 roku osiągnął wielki sukces, bo wywalczył z San Francisco 49ers - Super Bowl.

- Russ był ulubieńcem fanów przez całą swoją karierę. Był dynamicznym zawodnikiem na boisku, który poza nim miał jeszcze większą osobowość. Nie znał granic, przekraczał je i żył pełnią życia – napisał Robert Kraft, właściciel New England Patriots w oświadczeniu opublikowanym przez zespół na Twitterze.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni nagłą i tragiczną stratą Russa Francisa, byłego zawodnika drużyny New England Patriots. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom Francisa - dodano na stronie New England Patriots.

Więcej o: