Polsat zgarnia prawa do transmisji. To czołowa liga świata

Telewizja Polsat poszerza swoją sportową ofertę. Stacja zapewniła sobie prawa do transmisji spotkań czołowej ligi świata. Ale na dzień dobry pojawiły się problemy.

Futbol amerykański to jeden z najchętniej oglądanych sportów świata. Wystarczy przypomnieć marzec 2021 roku, gdy platforma Amazon Prime Video została operatorem ligi NFL. Prawa do transmisji ligi amerykańskiego futbolu kupiły także CBS, ESPN/ABC, Fox i NBC. 11-letnia umowa obowiązuje od 2023 roku, a jej łączna wartość - jak informuje serwis Wirtualne Media - opiewa na 100 miliardów dolarów. Kosmos. Ale nie ma co się oszukiwać, w Polsce rozgrywki NFL to wciąż nisza.

Zobacz wideo Milik komentuje powrót Grosickiego i Krychowiaka do kadry

Zapaleni kibice futbolu amerykańskiego w Polsce albo mieli wykupiony NFL Game Pass, albo śledzili rozgrywki na platformie DAZN, która w tej części świata transmitowała NFL. Ewentualnie, oglądali raz do roku wydarzenie Super Bowl, które w ostatnich latach ładnie opakowała Telewizja Polska. Teraz czas na kolejny rozdział NFL w Polsce. Tym razem w Polsacie.

NFL trafia do Polsatu

Jak poinformował Andrzej Kostyra, dziennikarz od wielu lat współpracujący z Polsatem, NFL trafi do stacji, gdzie za sport odpowiada dyrektor Marian Kmita.

"Długo trwały negocjacje, ale jest finał. NFL w Polsacie Sport, co tydzień mecz kolejki!! Na początek dziś w nocy o 2.10 mecz obrońców tytułu Kansas City Chiefs z Detroit Lions. Zapraszamy, komentujemy z Jędrzejem Stęszewskim i Witkiem Cebulewskim. Patrick Mahomes już się grzeje" - napisał na Twitterze Kostyra.

Ale chwilę później dodał kolejną wiadomość.

"Przepraszam Was. Okazało się 10 min temu, że niestety jest problem z przekazem meczu Chiefs v Lions. Zbyt mało czasu od podpisania kontraktu i Amerykanie nie zdążyli ogarnąć tematu. My byliśmy "pod parą". Start opóźniony, ale nie odwołany. Do usłyszenia. Sorry." - napisał.

W ofercie sportowej Polsatu kibice mogą obejrzeć przede wszystkim mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz spotkania reprezentacji Polski. Nie brakuje też siatkówki, koszykówki, boksu i MMA. To główne dyscypliny, jakie transmituje Polsat.

Więcej o: