Nermin Sulejmanović był znanym bośniackim kulturystą. Według lokalnych mediów 35-latek był także członkiem gangu narkotykowego i miał już kilka wyroków skazujących za akty przemocy, bójki i udział w handlu narkotykami. W piątek dokonał czegoś, co wstrząsnęło całym krajem.
Sulejmanović postanowił zabić byłą żonę Nizamę Hecimović. Mężczyzna udał się do domu byłej partnerki w mieście Gradacac i dokonał zbrodni na oczach ich małej córeczki. Według ustaleń mediów nie był to impuls, ale dokładnie zaplanowane działanie. Jakby tego było mało, 35-latek prowadził w tym czasie transmisję live na Instagramie. "Ostrzegałem wszystkich, że do tego dojdzie. Ukrywała moje dziecko przez osiem dni" - rzucił w stronę widzów. Mówi się, że transmisję śledziło nawet 12 tys. osób, które na bieżąco komentowały rozwój sytuacji.
Po chwili mężczyzna wszedł do domu byłej żony i oddał strzał, a następnie zaczął uciekać. W tym czasie zabił kolejne dwie osoby, a dodatkowo ranił trzech przypadkowych ludzi. Gdy policji udało się go namierzyć, kulturysta popełnił samobójstwo. "Napastnik zranił trzy dodatkowe osoby, zanim popełnił samobójstwo po zlokalizowaniu i nim został zatrzymany" - napisano w oświadczeniu policji.
Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl
Wydarzenia te wstrząsnęły całą Bośnią i Hercegowiną. Mieszkańcy domagają się od rządzących skuteczniejszego podejścia do walki z przemocą i surowszych kar dla sprawców takich zbrodni. Głos zabrał również premier kraju, Nermin Niksić. - Nie mam słów, aby opisać to, co wydarzyło się w Gradacac. Morderca w końcu odebrał sobie życie, ale nikt nie może przywrócić życia ofiarom - podsumował.
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy