Zmarł 32-letni sportowiec. Reprezentował Polskę. "Jeden z najlepszych w Europie"

W niedzielę wieczorem klub piłki wodnej WTS Polonia Bytom poinformował o tragicznej śmierci bramkarza Pawła Lisa. "Tytan pracy, fenomenalny bramkarz, jeden z najlepszych w Europie" - czytamy.

Paweł Lis to postać świetnie znana w środowisku polskiej piłki wodnej. 32-latek przez lata występował na pozycji bramkarza w reprezentacji naszego kraju, z którą grał m.in. na mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo Kamiński po porażce z Mołdawią: To jest niewytłumaczalne

Nie żyje Paweł Lis. Były reprezentant Polski miał 32 lata

Bramkarz reprezentował barwy WTS Polonii Bytom, z którą zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020, dwa wicemistrzostwa kraju w rozgrywkach 2020/21 oraz 2022/23 i sięgnął po Puchar Polski w 2020 i 2022 roku. 

Przed grą w Bytomiu Paweł Lis aż przez sześć lat związany był z niemieckim SC Wedding Berlin, w którym występował od 2013 do 2019 r., czyli do czasu, gdy stołeczna drużyna wycofała się z rozgrywek niemieckiej Wasserball Ligi.

O niespodziewanej śmierci Lisa poinformowano w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych. "Z ogromnym smutkiem i nieutulonym żalem zawiadamiamy, że 4 sierpnia zmarł Paweł Lis - niesamowicie utalentowany bramkarz piłki wodnej, który przez większość swojej kariery był związany z naszym klubem WTS Polonia Bytom" - napisano.

"Słowa nie są w stanie wyrazić rozpaczy po nagłym odejściu Pawła, który pozostanie w naszych sercach zapamiętany jako tytan pracy, fenomenalny bramkarz Polski, jeden z najlepszych w Europie" - dodano.

Bytomski klub złożył kondolencje rodzinie oraz najbliższym Lisa, a także podał, że nabożeństwo pogrzebowe sportowca odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 11:00 w Kaplicy Cmentarnej Mater Dolorosa przy ulicy Piekarskiej 71 w Bytomiu.

Więcej o: