Koniec igrzysk europejskich. Tak wygląda klasyfikacja medalowa. Polska wysoko

III Igrzyska Europejskie w Krakowie przeszły do historii. Minione dni na arenach imprezy były bardzo udane w wykonaniu polskich sportowców, którzy wywalczyli łącznie 50 medali. Pozwoliło im to zająć wysokie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji na arenach III Igrzysk Europejskich w Krakowie. Również i tym razem polscy sportowcy dostarczyli kibicom sporo radości. Złoto w kickboxingu z kategorii full contact do 86 kg mężczyzn wywalczył Robert Krasoń. Klaudia Zwolińska sięgnęła po srebro w kajakarstwie górskim (C1 kobiet), a Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli brązowe medale w rywalizacji deblowej w teqballu.

Trzeba przyznać, ze gospodarze rywalizacji zaprezentowali się w ostatnich dniach bardzo dobrze. Polacy wywalczyli łącznie 50 medali, w tym 13 złotych. Dorobek naszej reprezentacji uzupełnia 19 srebrnych i 18 brązowych medali. Taki wynik pozwolił polskim sportowcom zająć szóste miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk europejskich.

Złote medale Polaków podczas III Igrzysk Europejskich:

• Wojciech Nowicki (rzut młotem), Ewa Swoboda (bieg na 100 m), Pia Skrzyszowska (bieg na 100 m przez płotki), Natalia Kałucka (wspinaczka sportowa), Dorota Borowska (C-1 na 200 m), drużyna kobiet (K-4 na 500 m), drużyna kobiet (K-2 na 500 m), Michał Siess (floret indywidualnie), Julia Walczyk-Klimaszyk (floret indywidualnie), Robert Krasoń (kickboxing), Martyna Kierczyńska (muay thai do 54 kg kobiet), Klaudia Breś (strzelectwo), Dawid Kubacki (skoki narciarskie - duża skocznia)

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie najlepsi okazali się Włosi, którzy wywalczyli równo 100 krążków (35 złotych, 26 srebrnych i 39 brązowych).