Schwarzenegger ujawnił, co stosował i ile. Szokujący apel. "Nie idźcie tą drogą"

Arnold Schwarzenegger to postać nieodłącznie kojarzona ze światem kulturystyki. Austriacko-amerykański aktor wypowiedział się na temat suplementacji, którą stosował, aby osiągnąć imponującą sylwetkę.

Schwarzenegger kulturystyką zajmował się w latach 70. XX wieku. Wówczas w 1970 roku w wieku 23 lat zdobył pierwszy raz tytuł Mr. Olympia, później wygrywając go jeszcze sześć razy. Sportowiec zdradził, co pomagało mu osiągać świetną sylwetkę.

Zobacz wideo Schwarzenegger "bił teścia". Przyznał się po latach. Stosował też inny doping

Schwarzenegger o dopingu. "Sto miligramów tygodniowo"

Poza Mr. Olympia kulturysta wygrywał też takie zawody jak Mr. Universe, którym został w wieku zaledwie 20 lat. Podczas jednego z wywiadów z magazynem "Men's Health" Schwarzenegger przyznał, że wspomagał się testosteronem, gdy stosowanie tego sterydu anabolicznego było jeszcze legalne. - Brałem sto miligramów testosteronu tygodniowo. Potem trzy razy dianabol dziennie, co łącznie dawało 15 miligramów - powiedział kulturysta.

W innym, starszym wywiadzie dla tego samego pisma przyznał, że sterydy były bardzo pomocne w utrzymywaniu masy mięśniowej podczas ścisłej diety. - Nie użyłem ich do wzrostu mięśni, ale raczej do utrzymania mięśni - przyznał sam zainteresowany.

75-latek zauważa jednak niebezpieczeństwo w stosowaniu dopingu. Podkreśla, że wiele ludzi zażywa środki dopingujące bez żadnej wiedzy na ten temat, co często jest tragiczne w skutkach. - Kulturystyka zawsze była uważana za bezpieczny sport. Ale teraz tak nie jest. Teraz ludzie umierają - umierają z powodu przedawkowania narkotyków i nie wiedzą, co w ogóle robią - stanowczo stwierdził.

- Nie idźcie tą drogą. Gdy znęcacie się nad własnym ciałem, prędzej czy później tego pożałujecie. Obserwowałem ludzi, którzy musieli przejść operację przeszczepu nerki i bardzo cierpieli - dodał.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Arnold Schwarzenegger po zakończeniu kariery sportowej ruszył w stronę aktorstwa, podbijając Hollywood. Dzięki imponującej sylwetce obsadzany był w wielu rolach, a najbardziej zasłynął z angażu w serii filmów science-fiction "Terminator". W latach 90. wszedł natomiast w politykę, dołączając do Partii Republikańskiej. Jego pierwszym stanowiskiem była praca przewodniczącego prezydenckiej rady do spraw kultury fizycznej i sportu za czasów prezydentury George’a Busha seniora. W 2003 roku wygrał wybory na gubernatora stanu Kalifornia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA