Potęga bukmacherska w opałach. Przegrała proces z Eriksenem i innymi. Milionowa kara

Christian Eriksen może w najbliższej przyszłości spodziewać się dużego zastrzyku gotówki. Jak informuje Agencja Reutera, największy europejski bukmacher musi wypłacić piłkarzowi 1,45 mln duńskich koron za wykorzystanie jego zdjęć w mediach społecznościowych. Poza nim rekompensatę finansową otrzyma 22 innych sportowców.

Kiedy Christian Eriksen występował w barwach Tottenhamu w latach 2013-2020, był uznawany za jednego z najlepszych pomocników Premier League. Na mistrzostwach Europy, już jako piłkarz Interu, dokładnie w 42. minucie meczu fazy grupowej pomiędzy Finlandią a Danią, Eriksen doznał zawału serca.

Zobacz wideo Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała drugi mecz finału. Śliwka: Wierzymy w nasze umiejętności

Dzięki długotrwałej rehabilitacji wrócił do piłki i podpisał roczny kontrakt z Brentford. Dobra forma zaprocentowała błyskawicznym zainteresowaniem władz Manchesteru United. 31-latek spisuje się w tym sezonie całkiem nieźle, choć znów nie mógł być w pełni skoncentrowanym na futbolu.

Christian Eriksen wygrał proces z popularnym bukmacherem. Podobnie jak 22 innych sportowców

Na początku obecnego roku 23 ludzi związanych ze sportem w Danii złożyło pozew przeciwko brytyjskiej firmie bukmacherskiej w sprawie nielegalnego wykorzystania ich wizerunku w mediach społecznościowych. W poniedziałek 8 maja Sąd Morski w Kopenhadze orzekł, że podmiot musi zapłacić sportowcom łączne odszkodowanie w wysokości aż 4,75 mln koron duńskich (637,8 tys. euro). 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Najwięcej z nich dostanie Christian Eriksen (1,45 mln DDK). Drugie najwyższe odszkodowanie otrzymał Kasper Schmeichel (500 tys. DKK). Duński dziennik "Politiken" przekazał, że odszkodowanie musi zostać wypłacone w całości w przeciągu najbliższych dwóch tygodni 

Lista sportowców, którzy otrzymają najwyższe odszkodowanie:

  • Christian Eriksen (Manchester United) - 1,45 miliona koron duńskich
  • Kasper Schmeichel (Nicea) - 500 tys. koron 
  • Pernille Harder (Chelsea K) i Peter Schmeichel - 350 tys. 
  • Simon Kjaer (AC Milan) - 300 tys.
  • Lasse Schoene - 250 tys. (Nijmegen)

Pozostałymi zawodnikami, którzy otrzymają odszkodowanie, są m.in. Viktor Axelsen (badminton), Mikkel Hansen (piłka ręczna) i piłkarze: Daniel Wass, Yussuf Poulsen, Pierre-Emile Hojbjerg, Nicolai Jorgensen, Thomas Delaney, czy Joakim Maehle. Bet365 musi również pokryć koszty prawne Duńskiego Związku Elitarnych Sportowców i Związku Zawodników Piłki Ręcznej.

W ubiegłym roku podobna sytuacja spotkała inną firmę bukmacherską, która musiała zapłacić Norweskiemu Związkowi Piłki Nożnej 1,8 mln koron norweskich za wykorzystanie zdjęć kapitana reprezentacji Martina Odegaarda oraz Erlinga Haalanda w poście w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.