Wielki sukces Polek. Najlepsze na świecie. Brawo, brawo

Polskie szpadzistki zdobyły złoty medal mistrzostw świata juniorów w szermierce w turnieju drużynowym. Polki w finale pokonały ekipę Stanów Zjednoczonych 45:38. W sumie z bułgarskiego Płowdiw wywieziemy trzy medale.

Polska drużyna szpadzistek w składzie Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa) zgarnęła złoto mistrzostw świata juniorów (do lat 20) w szermierce. W zawodach rozgrywanych w bułgarskim Płowdiw Polki były najwyżej rozstawione i udźwignęły rolę faworytek.

Zobacz wideo Nie dla Rosji, nie dla Putina! Świat sportu musi przejrzeć na oczy

Polskie szpadzistki mistrzyniami świata juniorek. Wracamy z trzema medalami

Turniej rozpoczął się dla Biało-Czerwonych od dwóch łatwych zwycięstw. Pokonały zespoły z Meksyku 45:21 i Rumuni 45:27, dzięki czemu szybko zameldowały się w ćwierćfinale. W nim było już znacznie trudniej. Przeciwko Ukrainkom Polki przegrywały już 32:29. Wtedy na planszę wyszła ostatnia w naszej ekipie Alicja Klasik, która odwróciła losy rywalizacji. Wynik 38:35 dał nam przepustkę do strefy medalowej.

O finał Polki zmierzyły się z reprezentacją Francji. Od początku prowadziły, ale nieznacznie. Wynik do samego końca pozostawał na styku, ale ostatecznie ze zwycięstwa 35:31 cieszyły się nasze juniorki. W samym finale było już nieco łatwiej. Drużynę ze Stanów Zjednoczonych pokonały w kapitalnym stylu 45:38 i stanęły na najwyższym stopniu podium. Grono medalistek uzupełniły Chinki, które w starciu o brąz wygrały z Francuzkami 45:32.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Rywalizacja drużynowa zwieńczyła występ polskiej reprezentacji w tej imprezie. Na koniec zmagań Polacy mogą pochwalić się trzema medalami. Dwa z nich należą do Alicji Klasik, która poza złotem w drużynie wywalczyła także srebro indywidualnie. W finale uległa Amerykance Hadley Husisian 9:15. Srebro przywiezie także Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki), który z kolei brał udział w zmaganiach szablistów w kategorii kadetów (do lat 17). Lepszy od niego okazał się jedynie Amerykanin Wiliam Morill. W finale Polak przegrał 9:15.

Więcej o: