Szokujące sceny w PŚ. Szarpali się z Ukraińcami. Wcześniej dopuścili Rosjan do zawodów [WIDEO]

Szokujące sceny podczas Pucharu Świata szpadzistek w Nankinie. Na terenie zawodów doszło do szarpaniny między dwiema zawodniczkami a przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE), po tym jak, organizatorzy nie pozwolili szpadzistkom na zrobienie zdjęć z transparentem odnoszącym się do wojny w Ukrainie.

W ostatni weekend w Chinach odbyły się zawody Pucharu Świata seniorów w szpadzie kobiet. Z dobrej strony zaprezentowały się reprezentantki Polski, które w zmaganiach drużynowych zajęły czwarte miejsce. Więcej niż o wynikach sportowych mówi się jednak o skandalicznych scenach z udziałem organizatorów i dwóch szpadzistek z Ukrainy. Doszło do szarpaniny, której powodem był transparent nawiązujący do wojny.

Zobacz wideo Świderski: Nie wiem co siedzi w głowie trenerowi

Szarpanina na zawodach szermierczych. Skandaliczne sceny w Nankinie

Podczas zmagań na trybunach pojawił się transparent upamiętniający ukraińskich sportowców, którzy zginęli podczas wojny. Dwie szpadzistki z Ukrainy chciały zrobić sobie z nim zdjęcie, jednak... nie dostały zgody od przedstawicieli federacji, w efekcie czego wytworzyła się między nimi szarpanina. Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać, jak organizatorzy wyrywają z rąk zawodniczki baner. 

Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski

O sytuacji poinformowała w mediach społecznościowych jedna ze szpadzistek - Daria Warfołomiejewa. "Rosja narusza wszystkie wartości olimpijskie. FIE próbuje ukryć prawdę poprzez groźby i ograniczenia, próbuje nas uciszyć, ale czym to się różni od rosyjskiej strategii politycznej?" - dodała

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Szpadzistka zwróciła się bezpośrednio do przedstawicieli federacji. "Nie możecie nas kupić, słyszycie?! Pozwólcie, że zapytam, jak można uprawiać sport, kiedy zniszczono około 343 obiekty sportowe, a ponad 250 sportowców już nigdy nie będzie mogło rywalizować?" - napisała.

Sergio Contreras Pardo, znany jako Koke Były piłkarz okazał się bossem narkotykowym. Grał w znanych klubach. Grozi mu wieloletnie więzienie

Międzynarodowa Federacja Szermiercza nie odniosła się do tych kontrowersyjnych scen. Ponadto kilka tygodni temu podjęła szokującą decyzję o dopuszczeniu do startu w zawodach szermierczych sportowców z Rosji i Białorusi. Takie rozwiązanie nie spodobało się w środowisku. 

Więcej o: