Rewelacyjne informacje dla fanów darta. Najlepsi zawodnicy świata zagrają w Polsce

Już w lipcu najlepsi darterzy świata zawitają do Polski. Wszystko za sprawą turnieju Poland Darts Master, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca w warszawskim Torwarze. W rywalizacji weźmie oczywiście udział najlepszy polski zawodnik w tej dyscyplinie, Krzysztof Ratajski.

Krzysztof Ratajski rozsławił darta na całą Polskę. Zawodnik z powodzeniem rywalizuje na turniejach międzynarodowych, a od 2018 roku należy do najlepszej federacji świata, Professional Darts Corporation (PDC). Największym sukcesem Polaka jest awans do ćwierćfinału mistrzostw świata federacji PDC w 2021 roku. Teraz dostanie on możliwość rywalizowania z najlepszymi zawodnikami globu na swoim terenie.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Wszystko za sprawą Poland Darts Masters, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca na warszawskim Torwarze. Turniej będzie ostatnim przystankiem na tegorocznej trasie World Series of Darts 2023. W rywalizacji weźmie udział ośmiu czołowych zawodników federacji PDC oraz ośmiu reprezentantów Europy Wschodniej. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Największą gwiazdą drugiej ekipy będzie Ratajski, obok którego zagra jeszcze dwóch innych polskich darterów. Mowa o Krzysztofie Kciuku i Radosławie Szagańskim. Do trójki naszych zawodników dołączą Chorwat Boris Krcmar oraz Czesi Karel Sedlacek i Adam Gawlas. Pozostałe dwa miejsca zajmą darterzy, którzy wywalczą przepustkę w eliminacjach w Polsce i na Węgrzech.

Do warszawskiego Torwaru zawitają największe gwiazdy dyscypliny na świecie, na czele z aktualnym mistrzem świata Michaelem Smithem. W Warszawie zaprezentują się również trzykrotny mistrz świata Michael van Gerwen, mistrz globu z 2021 roku Gerwyn Price i najlepszy w 2018 roku Rob Cross. Stawkę zawodników z federacji PDC uzupełnią Luke Humphries, Dimitri Van den Bergh, Nathan Aspinall oraz Danny Noppert. 

Pierwsze złoto dla Polski w Tokio! Róża Kozakowska z rekordem świata w rzucie maczugą Drakońska kara za doping, olimpijczyk wykluczony na osiem lat. Tłumaczy się COVID-19

Więcej o: