Tragiczne wieści. Wicemistrzyni świata w śpiączce. Walczyła o IO

Australijska wioślarka Georgia Nesbitt w ubiegły piątek miała wypadek na rowerze. Zawodniczka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. W 2017 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata.

Georgia Nesbitt specjalizuje się w rywalizacji w jedynkach wagi lekkiej. W tej konkurencji sięgnęła w 2017 roku po srebrny medal mistrzostw świata. W ubiegłym roku wywalczyła srebro Pucharu Świata, a teraz walczyła o przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Niestety marzenia o drugim występie na igrzyskach znacząco się od niej oddaliły.

Australijska wioślarka miała wypadek rowerowy. Drugi występ olimpijski pod znakiem zapytania

Wszystko przez wypadek podczas zawodów w kolarstwie szosowym, do którego doszło w ubiegły piątek w Tolosa Park w Glenorchy. Nesbitt z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Hobart, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Nie wiadomo, jakich dokładnie obrażeń doznała zawodniczka. Według informacji australijskiego związku jej stan jest stabilny.

Do wypadku zawodniczki odniósł się prezes związku Ian Robson. - Georgia jest jednym z najbardziej szanowanych sportowców w australijskim wioślarstwie. Cała rodzina wioślarzy i szersza społeczność sportowa myśli o Georgii i jej rodzinie po tym poważnym wypadku. Związek oferuje stałe wsparcie i pomoc rodzinie Georgii w tym trudnym czasie. Są przede wszystkim w naszych myślach - zapewnił.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nesbitt oprócz wicemistrzostwa świata może pochwalić się ośmioma tytułami mistrzyni kraju. Zawodniczka z sukcesami startuje w wyścigach jedynek, ale również w zmaganiach drużynowych. Była częścią australijskiej reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Sukcesy Australijki zostały w tym roku docenione przez miejscowe władze wioślarskie. Nesbitt została bowiem powołana do zarządu Rowing Tasmania.