Nie żyje Barbara Ślizowska. Była absolutną legendą polskiej gimnastyki sportowej

Nie żyje polska gimnastyczka sportowa Barbara Ślizowska. Była wybitnym polskim sportowcem, a w 1956 roku sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Melbourne. Miała 87 lat.

W czwartek zmarła Barbara Ślizowska. Była gimnastyczką sportową, trenerką oraz sędzia. Brała udział w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Miała 87 lat. O jej śmierci poinformował Polski Komitet Olimpijski. 

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Barbara Ślizowska nie żyje. Zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Melbourne

"Zmarła Barbara Ślizowska, gimnastyczka sportowa, trenerka i sędzia sportowa, dwukrotna olimpijka, brązowa medalistka Igrzysk XVI Olimpiady Melbourne 1956 w ćwiczeniach drużynowych z przyborem. Najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia. Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl" - czytamy na Twitterze. 

Ślizowska ośmiokrotnie wygrywała Puchar Polski, a w krajowych mistrzostwach zdobyła  21 złotych medali. Największym jej sukcesem jest trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Melbourne w 1956 roku. Po zakończeniu kariery została trenerką. Początkowo związana była z WKS-em Wawel, a następnie z Wisłą Kraków. Jej wychowanką jest między innymi Łucja Ochmańska, która wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. Ślizowska w 1962 roku uzyskała stopień sędziego międzynarodowego i prowadziła zawody podczas igrzysk olimpijskich w Tokio oraz Moskwie. Jako jedyna polska gimnastyczka została wyróżniona przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną za bezbłędne sędziowanie konkursów najwyższej rangi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA