Media: CANAL+ Polska zamierza zainwestować w "Kanał Sportowy"

- CANAL+ Polska zamierza zainwestować w "Kanał Sportowy" - informuje serwis "Press". Zakup udziałów miałby pozwolić spółce mediowej zdobyć nową, młodszą grupę odbiorców. Właściciele "Kanału Sportowego" nie skomentowali doniesień.

"Kanał Sportowy" to projekt założony przez Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola pod koniec 2019 roku. W serwisie YouTube zaczął działać w marcu 2020 roku i do tej pory zgromadził ponad 935 tysięcy subskrybentów. Jego rozwój zainteresował inwestorów, a według doniesień spółkę mediową CANAL+ Polska.

Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Bartłomiej Bis po awansie: Jeśli od początku nie będziemy na sto procent, to Hiszpanie nas rozjadą

CANAL+ Polska może zainwestować w "Kanał Sportowy"

Serwis "Press" powołując się na informatora, przekonuje, że "CANAL+ Polska finalizuje już zakup udziałów w Kanale Sportowym". Nie wiadomo jednak jak dużej części pakietu inwestycyjnego ma dotyczyć transakcja. - CANAL+ zależy na dotarciu do nowej, młodszej grupy odbiorców, a Kanał Sportowy im to zapewni - tłumaczy jeden z rozmówców. Ani szefowie "Kanału Sportowego", ani prezes CANAL+ nie odnieśli się jednak do doniesień.

Obecnie na "Kanale Sportowym" pojawiają się reklamy CANAL+, a widzowie otrzymują specjalną ofertę na zakup dostępu do serwisu streamingowego należącego do telewizji. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co ciekawe, w zeszłym tygodniu o potencjalnej transakcji informował skonfliktowany z Krzysztofem Stanowskim Marcin Najman. - Krzysiu, czy sprzedajecie Kanał Sportowy Canalowi+ ??? - pisał na Twitterze zawodnik MMA. Ponadto Najman zarzucał właścicielowi "Kanału Sportowego" rodzinne powiązania z jednym z członków zarządu CANAL+. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.