Tragiczny wypadek. Nie żyje Lejla Saljamowa. Miała 23 lata

W czwartek, 12 stycznia w wypadku samochodowym zginęła Lejla Saljamowa. Rosyjska mistrzyni skoków z wysokości do wody. Miała 23 lata. Informację o jej śmierci przekazał w piątek prezydent Rosyjskiej Federacji Nurkowania, Stanisław Drużynin.

Lejla Saljamowa w 2015 roku została srebrną medalistką rosyjskich mistrzostw w synchronicznym nurkowaniu z wysokości. W 2021 roku zdobyła złoty medal na krajowych mistrzostwach w nurkowaniu z wysokości, a w 2022 roku startowała na zawodach "RedBull Cliff Diving" w Mostarze w Bośni i Hercegowinie. 

Zobacz wideo Thomas Thurnbichler zapowiada: Jesteśmy w stanie ograć Austriaków

Lejla Saljamowa zginęła w wypadku samochodowym. Mistrzyni miała 23 lata 

- Nasza lekkoatletka Lejla Saljamowa zginęła w wypadku samochodowym. To dla nas szokująca wiadomość. Miała 23 lata i nie mogę sobie wyobrazić emocji, jakich doświadczają jej rodzice i krewni. Składam wszystkim kondolencje. W imieniu swoim i federacji obiecuje, że we wszystkim im pomożemy, w tym w organizacji pogrzebu. Kontaktujemy się z nimi w tej sprawie - poinformował prezydent Rosyjskiej Federacji Nurkowania Stanisław Drużynin, cytowany przez "Tass". 

Według informacji dziennikarzy wypadek miał miejsce na autostradzie w okolicach Karelii, a więc w niedaleko granicy Rosji z Finlandią. Kobieta była pasażerem samochodu marki Mitsubishi Lancer, które czołowo zderzyło się z Volkswagenem Tiguanem. Dwie osoby z Mitsubishi, w tym Saljamowa, zginęły na miejscu, a dwoje pasażerów drugiego auta zostało przewiezionych do szpitala. Do zdarzenia miało dojść w okolicach godziny 13:30 czasu moskiewskiego.

"Tass" informuje, że w rejonie wypadku były przeprowadzane roboty drogowe i to one mogły być, być jedną z przyczyn tragicznego zderzenia. Śledczy i prokuratora z rejonu Lakhdenpohsky ustalają przyczyny wypadku oraz przebieg zdarzeń. 

Jak dowiadujemy się z prezentacji zawodniczki na stronie "redbull.com", Lejla Saljamowa przed startami w 2022 roku była załamana, że nie może wystartować na igrzyskach olimpijskich i przestała trenować. Powróciła jednak do sportu i brała udział w zawodach nurkowania z klifów. Zawodniczka chętnie udzielała się również w mediach społecznościowych oraz prowadziła kanał w serwisie YouTube. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.