Nie tylko Fajdek. Gorzki wpis rekordzistki świata. "Jeszcze długa droga"

Wyniki plebiscytu "Przeglądu Sportowego" odbiły się szerokim echem, głównie z powodu głosów rozczarowanych sportowców. Najgłośniej niezadowolenie wyraził Paweł Fajdek. Głos zabrała także najbardziej utytułowana zawodniczka w spinacze sportowej Aleksandra Mirosław. "Przed wspinaczką jeszcze długa droga" - pisze na Twitterze.

Iga Świątek została wybrana najlepszym sportowcem roku. Drugie miejsce w 88. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" zajął Bartosz Zmarzlik, a trzecie Robert Lewandowski. Z pełną listą wyników można zapoznać się TUTAJ. Duże niezadowolenie swoją pozycją wyraził Paweł Fajdek. Rozczarowana była także Adrianna Sułek. Do tego grona dołączyła także Aleksandra Mirosław. 

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

Aleksandra Mirosław rozczarowana: "Moja pierwsza gala będzie gorzkim wspomnieniem"

Aleksandra Mirosław w 2022 r. po raz drugi w karierze została mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej na szybkość. Udało jej się również po raz kolejny poprawić własny rekord świata (6,53 s. podczas Pucharu Świata w Salt Lake City). W tamtym sezonie trzykrotnie wygrywała zawody tego cyklu. 

To nie wystarczyło, by zająć miejsce w najlepszej dziesiątce plebiscytu. "TOP 10 w tym roku nie dla mnie. Przed wspinaczką jeszcze długa droga, żeby na stałe zagościć w świadomości kibiców. Jako sportowiec zawsze chcę wygrywać, więc moja pierwsza gala będzie gorzkim wspomnieniem. Paweł Fajdek, a na śniadanie dają jajecznicę?" - zatweetowała Aleksandra Mirosław. 

W kolejnym tweecie Mirosław pogratulowała Idze Świątek zwycięstwa i wyraziła nadzieję, że w przyszłości w czołowej dziesiątce będzie więcej kobiet. "Gratulacje dla Igi Świątek za zwycięstwo w 88 plebiscycie. Bartosz Zmarzlik, do zobaczenia w Lublinie! Mam nadzieję, że w przyszłości więcej kobiet zagości w TOP10" - czytamy. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Warto podkreślić, że kobiety 29-krotnie triumfowały w tym plebiscycie, a rekordzistką pod względem liczby statuetek bez podziału na płeć jest Justyna Kowalczyk. Nasza najlepsza biegaczka narciarska w historii aż pięciokrotnie została wybrana najlepszym sportowcem roku w Polsce.

Więcej o: