Iranka, o której mówi cały świat, straciła dom. Przerażające doniesienia

Niestety kolejne złe informacje napływają z Iranu. Wszystko wskazuje na to, że dom Elnaz Rekabi, medalistki mistrzostw Azji we wspinaczce sportowej, został zburzony.

Do bardzo niepokojących informacji dotarło CNN. Wszystko wskazuje na to, że dom Elnaz Rekabi, znanej na całym świecie kobiety uprawiającej wspinaczkę sportową, został zburzony przez urzędników. Wszystko przez jej postawę na zawodach w ostatnich miesiącach, podczas których nie zakrywała włosów, co zostało uznane za sprzeciw wobec zasad obowiązujących w Iranie.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Dom zburzony, odpowiedzialnych brak

O całej sytuacji poinformowało IranWire, które przedstawiło materiały pokazujące, co wydarzyło się w Teheranie. W zdemolowanym domu widać między innymi medale leżące na ziemi, całkowicie zniszczony ogród, czy też płaczącego Davooda Rekabi, brata zawodniczki, który także jest utytułowanym wspinaczem sportowym. 

Choć można założyć, kto jest odpowiedzialny za zniszczenie domu Rekabich, oficjalnego potwierdzenia nadal nie ma. Zarówno państwowe służby, jak i reżimowe media, nie mówią nic o wydarzeniach z Teheranu. Jednocześnie jest to zrozumiałe, gdyż przyznanie się do winy mogłoby ponownie wywołać większe protesty.

Czesław Michniewicz i piłkarze po porażce z Argentyną.Polska ukrywa tajną broń na Francję. Dziennikarze dostali zakaz

Symbol rewolucji

Elnaz Rekabi, choć nie jest zawodniczką światowej czołówki, przez Iranki i Irańczyków została uznana za symbol rewolucji na rzecz praw kobiet. Podczas jesiennych zawodów w Seulu, zdecydowała się ona wystartować bez hidżabu zakrywającego włosy, co szybko zostało uznane za niesubordynację wobec irańskich władz oraz symbol wsparcia dla protestujących.

Zaraz po zawodach zawodniczce odradzano powrót do kraju, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa. Mówiło się nawet, że może trafić do więzienia lub aresztu domowego. Na ten moment nie wiadomo, co dzieje się z medalistką mistrzostw Azji. Jej ostatni post w mediach społecznościowych został opublikowany 21 października. Od tej pory fani nie mieli z nią żadnego kontaktu.

Czesław MichniewiczPiękny gest Michniewicza na konferencji prasowej. Zrobił to jako pierwszy na mundialu

Więcej o: