Mistrz świata w śpiączce. Tajemniczy wypadek. Rosjanie podają trzy wersje

Anatolij Karpow, były szachowy mistrz świata, zapadł w śpiączkę. Rosyjskie media podają trzy wersje wypadku obecnego deputowanego proputinowskiej partii.

Anatolij Karpow był mistrzem świata w szachach w latach 1975-1985 oraz mistrzem Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w latach 1993-1999. Później zajął się kariera polityczną. W 2011 r. został wybrany do Dumy Państwowej. Wspierał aneksję Krymu przez Rosję. Dziś jest deputowanym Dumy z ramienia partii Jedna Rosja, która jest zapleczem politycznym Władimira Putina. Zachód nałożył na niego sankcje, FIDE odebrała tytuł ambasadora. Ostatnio uległ wypadkowi, który jest owiany tajemnicą.

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

Tajemniczy wypadek Karpowa

Jak donosi agencja prasowa RIA Novosti, Karpow przebywa na oddziale intensywnej terapii jednego ze szpitali w Moskwie. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny. Wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Nie jest jasne, co się stało 71-letniemu politykowi.

Rosyjskie media podają trzy scenariusze wypadku z udziałem Karpowa. Na ten moment oficjalną wersją jest wypadek w domu. Jego córka opowiadała, że został znaleziony nieprzytomny. Jednak szczegóły zdarzenia nie są znane. Dlatego też wysnuto dwie inne teorie.

Sport.pl LIVE Kłopoty Michniewicza przed MŚ 2022. Dramat pomocnika - ujawniamy kulisy [Sport.pl LIVE]

Andriej Kowalew, rosyjski biznesmen, forsuje teorię napadu na byłego szachistę. Mieli na niego napaść nieznani sprawcy w pobliżu budynku Dumy. Nikt jednak nie potwierdził tej historii.

Kanał informacyjny "112" na Telegramie podaje za to, że Karpow miał zostać znaleziony nieprzytomny w okolicy Dumy, ale miał być też pod znacznym wpływem alkoholu. Lekarze mieli stwierdzić uraz twarzowo-czaszkowy i złamanie biodra.

Wpadka przed WTA Finals Potężna wpadka przed WTA Finals. Azarenka reaguje. "Okropne"

Rosyjska Federacja Szachowa przekazała jedynie, że były mistrz świata odniósł uraz w wyniku upadku.

Więcej o: