Antonio Brown nie chciał zapłacić 4 tys. dolarów. Teraz zapłaci ponad milion

Antonio Brown, zawodnik amerykańskiej ligi futbolu NFL, zapłaci ponad milion dolarów kierowcy ciężarówki, którego pobił w lutym 2020 roku. Brown nie pojawił się nawet na rozprawach sądowych.

Pobity kierowca Anton Tumanov zgłosił sprawę do sądu dopiero w maju 2021 roku. Ponad rok wcześniej wściekły Brown miał pobić Tumanova z powodu zbyt wysokiej ceny za usługę transportową. Ponadto sportowiec nie zapłacił kierowcy za wykonaną pracę. Teraz odda z nawiązką.

Zobacz wideo Superpuchar siatkarzy. ZAKSA nie przełamała się po druzgocącej porażce w Nysie

Nie chciał zapłacić 4 tysięcy, teraz zapłaci ponad milion dolarów za pobicie kierowcy ciężarówki

Na co dzień grający w amerykańskiej NFL Antonio Brown w lutym 2020 roku zamówił usługę transportową u kierowcy ciężarówki Antona Tumanova. Kiedy kierowca przybył na umówione miejsce spotkania, przekazał sportowcowi, że cena usługi wyniesie 4 tysiące dolarów. Brown miał się wściec i pobić Tumanova w kabinie ciężarówki. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się na posesji futbolisty.

- Uderzył mnie wiele razy, w tym w tył głowy. Próbował uderzać moją głową o kierownicę ciężarówki, a później wyciągnął mnie z kabiny na zewnątrz - przekazał poszkodowany w rozmowie ze stacją telewizyjną CBS News.

Pozew w imieniu kierowcy ciężarówki złożył w maju 2021 roku Jeffrey R. Davis z Ward Law Group. Antonio Brown nie stawił się na ani jednej rozprawie sądowej, a sąd uznał go za winnego zarzucanych czynów. Sportowiec otrzymał karę pół roku więzienia w zawieszeniu i będzie musiał zapłacić 1.2 miliona dolarów poszkodowanemu. 407 tysięcy dolarów to rzekome koszty wydatków medycznych Antona Tumanova, a 793 tysiące dolarów to kwota, która ma pokryć "przyszły ból i cierpienie" kierowcy ciężarówki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Myślę, że ta kara jest dobrym zadośćuczynieniem dla pana Tumanova, za uszkodzenia ciała, które poniósł. Wierzymy, że pan Brown będzie miał honor, by zapłacić kwotę, do której jest zobligowany - przekazuje prawnik kierowcy Jeffrey Davis.

Już po incydencie, do którego doszło w Broward County na Florydzie, Anton Tumanov złożył zawiadomienie policyjne i Antonio Brown w czerwcu 2020 roku został skazany na prace społeczne oraz kurs radzenia sobie z gniewem. Prokuratura wycofała jednak ofertę dla futbolisty po tym, jak adwokat Tumanova wniósł oskarżenie. 

Antonio Brown w zeszłym roku reprezentował barwy Tampa Bay Buccaneers, ale w obecnym sezonie pozostaje bez klubu. W przeszłości zawodnik reprezentował barwy Pittsburgh Steelers, Oakland Raiders i New England Patriots. W 2020 roku z Tampa Bay Buccaneers wygrał Super Bowl, czyli najważniejsze trofeum ligi NFL. 

Więcej o: