Ryba ważyła o 1,4 kg za dużo. Byli w szoku, gdy zobaczyli co jest w środku

Dwóch zawodników zostało zdyskwalifikowanych na zawodach wędkarskich w Ohio. Duet wygrał turniej, ale w ich rybach znaleziono ołowiane odważniki, które miały podnosić wagę złowionych ryb. Jednak z nich ważyła prawie 1,4 kilograma więcej niż powinna.

Jacob Runyan i Chase Cominsky w ostatnich latach zdominowali zawody łowieckie wokół jeziora Erie. Panowie zgarniali duże nagrody pieniężne i sławę w lokalnym świecie wędkarzy. W sobotę rywalizowali jako jedna z 30. dwuosobowych drużyn w Lake Erie Walleye Trail Championship w Cleveland. Wygrali zawody, ale na jaw wyszło ich nieeleganckie oszustwo.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

"Mamy obciążniki w rybach". Konkursowe ryby cięższe o nawet 1,4 kilograma

O wyłonieniu zwycięzcy decydowała suma kilogramów z pięciu najcięższych złowionych ryb. Okazało się, że najcięższe są ryby duety Runyan- Cominsky, ale dyrektor zawodów Jason Fischer zauważył coś niepokojącego. Kilka ryb ważyło dwa razy więcej, niż oczekiwał i postanowił uważnie się im przyjrzeć. 

- Sandacze w wiadrze wyglądały tak, jakby każdy z nich powinien ważyć około 1,8 kilograma, ale całkowita waga wskazywała, że każdy z nich musiałby ważyć co najmniej 3,2 kilograma. Pomyślałem, że po prostu nie ma mowy. Dotykałem rybę i mogłem wyczuć twarde przedmioty w ich wnętrzu - powiedział Fischer w rozmowie z CNN. 

Jason Fischer postanowił rozciąć jedną z ryb i okazało się, że zawodnicy "nadziali" ryby ołowianymi kulkami, by zyskały na wadze. 

Dyskwalifikacja to nie koniec kłopotów

Duet Jacob Runyan i Chase Cominsky został bezwzględnie zdyskwalifikowany z zawodów w Cleveland i stracił wygrane 44 675 dolarów. Pieniądze na takie zawody pochodzą ze wpisowego wpłacanego przez uczestników. Dyrektor zawodów Jason Fischer przekonuje, że obaj zawodnicy już nigdy nie wezmą udziału w jego zawodach i był zniesmaczony zachowaniem Runyana i Cominsky'ego. - Nie mogę uwierzyć, że to zrobili. Panuje tu rodzinna atmosfera. Wszyscy jesteśmy dumni z tego sportu. Każdy poświęca tak wiele, aby brać udział w turniejach - powiedział po całej sytuacji dziennikarzom CNN.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacob Runyan i Chase Cominsky mogą mieć także problemy prawne, ponieważ władze zawodów są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami. Stephanie O'Grady, specjalista ds. mediów i pomocy w Departamencie Zasobów Naturalnych Ohio, powiedziała CNN, że departament zebrał w piątek dowody i przygotowuje raport dla prokuratury hrabstwa Cuyahoga. - Ponieważ jest to otwarte śledztwo, w tej chwili nie mamy dalszych komentarzy - dodała na koniec O'Grady.

Więcej o: