Rosyjski sportowiec idzie na wojnę. Wstyd. "Będzie tak, jak zadecyduje mój kraj"

W Rosji ogłoszono częściową mobilizację. I już znaleźli się pierwsi sportowcy, którzy zamierzają realizować zbrodnicze wizje Władimira Putina. - Nie będę uciekał - oznajmił Władimir Miniejew, znany rosyjski zawodnik MMA.

Kilka dni temu Władimir Putin poinformował w specjalnym orędziu, że podpisał dekret o częściowej mobilizacji w Rosji. - Jeśli integralność terytorialna Rosji zostanie zagrożona, z pewnością wykorzystamy wszystkie dostępne nam środki, aby chronić kraj i nasz naród. (...) A ci, którzy próbują nas szantażować bronią nuklearną, powinni wiedzieć, że wiatry mogą zwrócić się w ich kierunku. To nie blef - oświadczył przywódca rosyjski.

Zobacz wideo Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. "Wciąż nie dowierzam"

Chris DavidsonChris Davidson nie żyje. Tragiczna śmierć 45-latka

To oznacza, że do wojska zostaną włączeni ci, którzy znajdują się w rezerwie. Wśród nich nie brakuje sportowców. Na wojnę wybiera się m.in. Władimir Miniejew, znany rosyjski zawodnik MMA. Mistrz federacji AMC Fight Nights (w wadze średniej) twierdzi, że jest już gotowy, by iść na front.

- Nie będę uciekać. Biorę wezwanie i idę do biura - tak cytują go rosyjskie media, które dodają, że Miniejew jest spadochroniarzem z odpowiednimi licencjami. Można też przeczytać, że kilka dni temu na wojnie zginął jego brat Piotr, który był żołnierzem kontraktowym i należał do brygady powietrznodesantowej.

- Mój brat zmarł na samym początku w Gostomelu. Mam bratanków, córkę z pierwszego małżeństwa, matkę i jedną babcię, ale nie będę uciekać. Akceptuję to wezwanie i idę do wojskowego biura meldunkowego. Będzie tak, jak zadecyduje mój kraj. Należę do pierwszej kategorii, jestem spadochroniarzem, odsiedziałem kontrakt. Jak rozumiem, nie zostało już wielu spadochroniarzy - zdradził Rosjanin.

Akcja marketingowa na meczu MLBNietypowa promocja horroru "Smile". Dziwne uśmiechy podczas wielkiego klasyku

Miniejew stoczył 18 walk, z czego wygrał 16, a raz zremisował. Jedyną porażkę zadał mu Maiquel Falcao, który w przeszłości występował na galach KSW, gdzie przegrał z Mamedem Chalidowem.

Więcej o: