10-latek ze sztangą bije rekordy. Film stał się hitem. Fenomen [WIDEO]

Pomimo tego, że Jordan Mica ma zaledwie 10 lat, to już teraz może pochwalić się rekordem stanu Kalifornia w martwym ciągu i przysiadzie ze sztangą. Film z udziałem młodego trójboisty podbija Internet.

10-letni Jordan Mica to prawdziwy fenomen siłowych sportów. Wyczyny ze sztangą młodego atlety już teraz robią wrażenie na zawodowych siłaczach, co w perspektywie czasu może wróżyć chłopcu wielką karierę w trójboju. Podczas ostatnich zawodów w Kalifornii Mica ustanowił dwa rekordy stanu w kategorii do 52 kg. Nagranie z turnieju z udziałem 10-latka jest naprawdę imponujące. 

10-letni Jordan Mica pobił dwa rekordy stanu Kalifornia

Jak donosi portal fitnessvolt.com pierwszym rekordem, jaki Jordan Mica ustanowił na tegorocznych zawodach w Kalifornii był przysiad ze sztangą ważącą aż 72,5 kg. Chłopiec pobił dotychczasowy wynik o 10 kg, po czym zabrał się do śrubowania kolejnych osiągnięć. 

 

Następnie 10-latek podniósł na ławce 37,5 kg, poprawiając swój najlepszy wynik o 4 kg. W martwym ciągu Mica dźwignął 85 kg, dzięki czemu w swojej kategorii wagowej ustanowił nowy rekord stanu. Łącznie w trójboju siłowym młody atleta wycisnął aż 195 kg. 

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, 10-letni Jordan Mica ma doświadczenie w różnych zawodach siłowych. Chłopiec startuje w takich turniejach już od siódmego roku życia. Popisy, przygotowania oraz treningi młodego atlety możemy zobaczyć w jego mediach społecznościowych.

Więcej o: