Znakomity mecz Polek na Olimpiadzie Szachowej. Jest pierwsze miejsce

Reprezentantki Polski pokonały wcześniejsze liderki rankingu, zawodniczki z Indii 2,5 do 1,5 i objęły prowadzenie w żeńskiej klasyfikacji generalnej 44. Olimpiady Szachowej w indyjskim Cennaju. Świetnie gra Oliwia Kiołbasa, która może pochwalić się indywidualnym wynikiem 9/9.

W dziewiątej rundzie 44. Olimpiady Szachowej znakomicie spisały się zawodniczki z Polski. Tego dnia drużyna wystąpiła w składzie Oliwia Kiołbasa, Alina Kaszlinska, Monika Soćko oraz Maria Malicka. Zawodniczki nie dały szans rywalkom z Indii i dzięki temu z 15 punktami objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolejną świetną partię rozegrała Kiołbasa, która może pochwalić się indywidualnym wynikiem 9/9.

Zobacz wideo Anna Lewandowska: "To było wielkie marzenie Roberta"

Kolejna wygrana Oliwii Kiołbasy. Niesamowita seria

Tym razem debiutująca w olimpiadzie zawodniczka pokonała wyżej notowaną w rankingu Vaishali R w 80 posunięciach, grając białymi pionkami. Polka wygrała dzięki dobrej grze w końcówce partii. Kaszlinska zremisowała za to z utytułowaną Humpy Koneru, Soćko z Hariką Dronavalli, a Maria Malicka z Tanią Sachdev.

Oliwia Kiołbasa pozostaje natomiast obecnie jedyną niepokonaną zawodniczką podczas turnieju i za swoją grę zbiera wiele zasłużonych gratulacji. W kolejnej rundzie Polki zmierzą się natomiast z reprezentantkami Gruzji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz wygrała także reprezentacja Polski mężczyzn, która pokonała Mongolię 3:1. Tym razem ponownie zapunktował kapitan Polaków Mateusz Bartel, który jako jedyny pozostaje niepokonany z 6,5 punktami w dziewięciu grach, a drugie zwycięstwo odniósł Kacper Piorun. Remisami zakończyły się natomiast starcia Radosława Wojtaszka i Wojciecha Morandy. W 9. rundzie nie wystąpił arcymistrz Jan-Krzysztof Duda.

Sytuacja biało-czerwonych w tabeli jest jednak zupełnie inna. Polacy ostatnio triumfowali w niedzielę (z Australią 2,5 - 1,5), a więc trzeciego dnia zawodów. Polacy zajmują obecnie 29. miejsce w tabeli, a w kolejnej serii gier zmierzą się ze Szwecją. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.