Znakomity mecz Polek na Olimpiadzie Szachowej. Jest pierwsze miejsce

Reprezentantki Polski pokonały wcześniejsze liderki rankingu, zawodniczki z Indii 2,5 do 1,5 i objęły prowadzenie w żeńskiej klasyfikacji generalnej 44. Olimpiady Szachowej w indyjskim Cennaju. Świetnie gra Oliwia Kiołbasa, która może pochwalić się indywidualnym wynikiem 9/9.

W dziewiątej rundzie 44. Olimpiady Szachowej znakomicie spisały się zawodniczki z Polski. Tego dnia drużyna wystąpiła w składzie Oliwia Kiołbasa, Alina Kaszlinska, Monika Soćko oraz Maria Malicka. Zawodniczki nie dały szans rywalkom z Indii i dzięki temu z 15 punktami objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolejną świetną partię rozegrała Kiołbasa, która może pochwalić się indywidualnym wynikiem 9/9.

Zobacz wideo Anna Lewandowska: "To było wielkie marzenie Roberta"

Magnus Carlsen rezygnuje z tytułu mistrza świata. Magnus Carlsen rezygnuje z tytułu mistrza świata. "Pozostawia wielką pustkę"

Kolejna wygrana Oliwii Kiołbasy. Niesamowita seria

Tym razem debiutująca w olimpiadzie zawodniczka pokonała wyżej notowaną w rankingu Vaishali R w 80 posunięciach, grając białymi pionkami. Polka wygrała dzięki dobrej grze w końcówce partii. Kaszlinska zremisowała za to z utytułowaną Humpy Koneru, Soćko z Hariką Dronavalli, a Maria Malicka z Tanią Sachdev.

Oliwia Kiołbasa pozostaje natomiast obecnie jedyną niepokonaną zawodniczką podczas turnieju i za swoją grę zbiera wiele zasłużonych gratulacji. W kolejnej rundzie Polki zmierzą się natomiast z reprezentantkami Gruzji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robot szachowy złamał dziecku palec.Szachowy robot złamał dziecku palec. Rosjanie winią chłopca

Mecz wygrała także reprezentacja Polski mężczyzn, która pokonała Mongolię 3:1. Tym razem ponownie zapunktował kapitan Polaków Mateusz Bartel, który jako jedyny pozostaje niepokonany z 6,5 punktami w dziewięciu grach, a drugie zwycięstwo odniósł Kacper Piorun. Remisami zakończyły się natomiast starcia Radosława Wojtaszka i Wojciecha Morandy. W 9. rundzie nie wystąpił arcymistrz Jan-Krzysztof Duda.

Sytuacja biało-czerwonych w tabeli jest jednak zupełnie inna. Polacy ostatnio triumfowali w niedzielę (z Australią 2,5 - 1,5), a więc trzeciego dnia zawodów. Polacy zajmują obecnie 29. miejsce w tabeli, a w kolejnej serii gier zmierzą się ze Szwecją. 

Więcej o: