Zawodnicy bojkotują mecz, bo klub dał im koszulki wspierające LGBT. "Popełnili błąd"

Siedmiu graczy zespołu Manly-Warringah Sea Eagles z australijskiej ligi rugby NRL zdecydowało się na bojkot jednego z kluczowych meczów sezonu. Wszystko przez decyzję działaczy klubu o występie w tym starciu w koszulkach wyrażających brak zgody na dyskryminację osób społeczności LGBT w sporcie.

Jak twierdzi BBC, całe zamieszanie wynika z braku konsultacji z zawodnikami podjętej przez zarząd klubu decyzji. Chcieli oni bowiem, aby w jednym ze spotkań, zawodnicy Manly-Warringah Sea Eagles wystąpili w koszulkach z elementami nawołującymi do braku dyskryminacji osób społeczności LGBT w sporcie

Zobacz wideo Kosowski aż podrapał się po brodzie. Jednoznacznie o karierze Boruca

Trener Manly-Warringah Sea Eagles nie ma wątpliwości. Klub popełnił błąd i spowodował zły odbiór kampanii

Decyzja ta wywołała jednak bardzo mieszanie odczucia wśród zawodników drużyny. Niektórzy sprzeciwiali się jej, tłumacząc to względami kulturowymi bądź religijnymi. Siedmiu z nich miało także podjąć decyzję o bojkotowaniu gry. - Klub popełnił poważny błąd i wywołał zamieszanie, dyskomfort i ból wielu ludzi, zwłaszcza tych grup, które w rzeczywistości staraliśmy się wspierać - powiedział trener drużyny Des Hasler. - Trzeba było jednak przynajmniej skonsultować to z zawodnikami. Wyjście z tej sytuacji może być bardzo ciężkie dla Sea Eagles. Prawo rozgrywek NRL zabrania bowiem występów zawodników jednej drużyny w różnych strojach - dodał Hasler.

- Cieszymy się, że możemy podzielić się tak ważnym przesłaniem, które tak wiele znaczy dla wielu osób w społeczności - powiedział natomiast dyrektor generalny Sea Eagles Gary Wolman w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lokalne media podały nazwiska zawodników, którzy zdecydowali się na bojkot. Zarzuca się im hipokryzję, bowiem klub, jak i oni sami, reklamują firmy produkujące alkohol czy bukmacherów. - W australijskim społeczeństwie ważne jest, abyśmy szanowali wszystkich za to, kim są - odniósł się do problemu homofobii premier kraju Anthony Albanese.

Więcej o:
Copyright © Agora SA