Koniec koszmaru Róży Kozakowskiej. Ponad 300 tys. na nowe mieszkanie

Róża Kozakowska będzie miała nowe mieszkanie. Zrzutka zorganizowana przez Michała Pola, dziennikarza sportowego, zakończyła się sukcesem. Cel pomogło wypełnić ponad cztery tysiące osób.

Róża Kozakowska jest złotą i srebrną medalistką igrzysk paraolimpijskich z Tokio, gdzie triumfowała w rzucie maczugą w klasie F32 i zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. Świat poznał też dramatyczną historię Róży, która kilka razy uchodziła z życiem po potwornych atakach ojczyma. "Kozakowska wychowywała się w domu, który trudno nazwać domem. Był właściwie przeciekającą wiatą przykrytą eternitem. Konstrukcja od lat grozi zawaleniem, a grzyb był wszechobecny" - pisał Piotr Majchrzak, dziennikarz Sport.pl.

Zobacz wideo "Bark niesamowicie mnie boli, ale najwyraźniej taka jest cena medalu"

Róża Kozakowska będzie miała nowe mieszkanie. Zbiórka zakończona sukcesem

Michał Pol, jeden z twórców "Kanału Sportowego" założył specjalną zrzutkę 7 kwietnia, której celem było zebranie 300 tysięcy złotych na nowe mieszkanie dla Róży Kozakowskiej. Po trzech miesiącach można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że akcja zakończyła się sukcesem, a pieniądze wpłaciło 4261 osób. "Zebraliśmy całą kwotę, na realizację mojego marzenia! Marzenia o własnym miejscu na Ziemi" - pisze Kozakowska w komentarzu do zbiórki.

Zbiórka dla Róży Kozakowskiej zakończonaZbiórka dla Róży Kozakowskiej zakończona https://zrzutka.pl/roza

"Z całego serca pragnę podziękować wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Dziękuję, to wciąż za mało by wyrazić mą wdzięczność i ogromną, przeogromną radość. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiliście, za to, że jesteście w te dobre i te złe dni. Nie tylko, gdy jestem na arenach sportowych, ale także w życiu codziennym. Dzięki Wam niemożliwe jest możliwe" - dodaje polska paraolimpijka

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Bardzo dziękuje za życzenia i pomoc, którą otrzymałam od tak wielu osób, za ogrom wsparcia i piękno Waszych serc - od najbliższych, bliskich i tych dalszych i nawet tych, których zupełnie nie znam! A którzy zawsze ze mną są i mi kibicują. To wielka dla mnie radość, a jednocześnie chwila do zastanowienia się, ponieważ nie wiem, jak mam Wam wszystkim podziękować za tak wiele wsparcia, miłe słowa, chęć i realizację mojego marzenia. Dziękuje Michałowi Polowi za wkład w tę chwilę, chwilę, radości, za serdeczne słowa i nieocenioną pomoc" - skwitowała Kozakowska.

Więcej o: