Blamaż na ME. Polacy stanęli na podium, nagle zrzedły im miny

Podczas ceremonii wręczenia medali na mistrzostwach Europy w szermierce doszło do skandalu. Organizatorzy pokazali niemiecką flagę zamiast polskiej. Miny naszych reprezentantów mówiły same za siebie.

Reprezentacja Polski w szermierce bierze udział w mistrzostwach Europy. Nasi reprezentanci w składzie Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess i Adrian Wojtkowiak zdobyli brązowe medale po zwycięstwie 45:29 nad Hiszpanią. Na pierwszej pozycji znaleźli się Włosi, którzy pokonali Francuzów 45:38 w finale.

Blamaż przy wręczeniu medali. Organizatorzy pomylili niemiecką flagę z polską

Kilka godzin po zakończeniu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia medali. Miejsca na podium zajęły wszystkie kadry i po chwili wybrzmiał włoski hymn. Na początku wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. W pewnym momencie jednak organizatorzy wyświetlili na telebimie flagi trzech najlepszych drużyn. Ku zaskoczeniu wszystkich, na trzecim miejscu zamiast polskiej flagi pojawiła się niemiecka

Maria ŁasickieneŁasickiene pisze do Bacha: "Nie będziesz miał odwagi, aby anulować decyzję"

Polscy floreciści byli tym faktem bardzo zdziwieni i zniesmaczeni. Nasi reprezentanci nie ukrywali zażenowania tą sytuacją, co można w łatwy sposób wyczytać z ich min. Co gorsza, organizatorzy nie zamierzali naprawić swojej wpadki i niemiecka flaga widniała aż do końca ceremonii.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Reprezentacja Polski w szermierce zdobyła już trzeci medal podczas mistrzostw Europy w Antalyi. Wcześniej po brązowy medal sięgnęły także Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar. We wtorek o kolejne triumfy walczyły również polskie szpadzistki w składzie Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Kamila Pytka i Alicja Klasik. Nasze reprezentantki niestety znalazły się poza podium. W meczu o trzecie miejsce przegrały z Niemkami 31:45.

Alina KaszlinskaAlina Kaszlinska porzuciła swój kraj, by grać dla Polski. Tłumaczy swoją decyzję