Nie żyje Paweł Kulinicz. Miał 42 lata. "Do zobaczenia gdzieś na grani"

Nie żyje Paweł Kulinicz. Informację o śmierci alpinisty przekazali jego przyjaciele. Kulinicz przez 17 lat walczył z ataksją mózdżkowo-rdzeniową. Miał 42 lata.

Kulinicz w przeszłości był alpinistą. Zdobył kilka siedmiotysięczników, a także uczestniczył w wyprawach w Himalaje, Karakorum czy Alpy. W 2005 roku jego życie stanęło w gruzach. U mężczyzny zdiagnozowano u niego ataksję móżdżkowa-rdzeniową. To choroba genetyczna, która jest dziedziczna. Przejawia się ona m.in. niewyraźną mową, zanikiem mięśni oraz zaburzeniami koordynacji.

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

W sieci zbierano pieniądze na rehabilitację mężczyzny. Były alpinista potrzebował całodobowej opieki, która kosztowała ponad 4 tys. zł miesięcznie. W ostatnich czasie udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych na jego rehabilitację. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Kulinicz zmarł we własnym domu. Miał 42 lata.

- Będzie nam Ciebie Pawle brakowało.... do zobaczenia gdzieś na grani.... - napisali przedstawiciele Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Więcej o: