Ted Henkey został skazany na dwa lata więzienia. Były mistrz świata oskarżony o napaść seksualną

Były mistrz świata w darcie Ted Henkey został skazany na dwa lata więzienia za napaść seksualną. Brytyjczyk do końca zaprzeczał wszelkim zarzutom, ale zmienił zdanie, gdy pojawiło się nagranie całego zdarzenia.

Ted Henkey to żywa legenda darta. Brytyjczyk dwukrotnie został mistrzem świata - w 2000 i 2009 roku, ale ma na swoim koncie także triumfy w wielu prestiżowych turniejach. Przez całą karierę startował pod pseudonimem "The Count", a jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jego występów była piosenka "Be on Your Way" DJ-a Zany'ego, przy której wchodził na salę. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

"Już nigdy nie zagrasz w darta w telewizji". Były mistrz świata skazany na dwa lata więzienia

Niestety dla Teda Henkeya, jego wszystkie dotychczasowe dokonania pójdą w zapomnienie przez  haniebny czyn, którego dopuścił się w ostatnim czasie. Były mistrz świata został właśnie skazany na dwa lata więzienia za napaść seksualną, której dopuścił się we wrześniu 2021 roku. Jego ofiara nie miała nawet 18 lat.

Tom Brady podpisał kontrakt z Fox Sport. Zarobi rekordowe 37,5 mln rocznieTom Brady podpisał kontrakt z Fox Sport. Zarobi rekordowe 37,5 mln rocznie

Henkey ostatecznie przyznał się do zarzucanego mu czynu, choć bardzo długo zaprzeczał wszelkim oskarżeniom. Zmienił zdanie, dopiero gdy dowiedział się, że prokuratura zabezpieczyła nagrania, na którym zarejestrowano całe zdarzenie. W związku z tym nie wzięto jego skruchy za okoliczność łagodzącą.- Gdyby nie usłyszał, że incydent został skamerowany, nie zmieniłby swego stanowiska - powiedział sędzia Steven Everett podczas ogłaszania wyroku. - Jestem pewien, że już nigdy nie zagrasz w darta w telewizji - dodał.

Garri Kasparow w 1993 roku"Najlepszy z ludzi został pożarty przez szachowego potwora. Padł na nas strach"

Więzienie to jednak niejedyny problem Henkeya. Brytyjczyk stracił całkowicie kontakt ze swoją rodziną, która nie chce mieć z nim wspólnego. Jego żona złożyła już pozew o rozwód, a dzieci odmówiły mu jakiejkolwiek pomocy. 

Więcej o: