37,5 mln rocznie za bycie ekspertem w TV. Absolutny rekord

Żaden ekspert i dziennikarz sportowy nigdy nie zarabiał takich pieniędzy. Tom Brady podpisał kontrakt z telewizją Fox Sport i w ciągu dziesięciu lat zarobi 375 milionów dolarów, czyli jakieś dwa miliardy złotych.

Zakończenie kariery nie zawsze oznacza mniejsze pieniądze. Przekonał się o tym Tom Brady, który najpierw zakończył karierę, potem ją wznowił, a wkrótce na stałe pożegna się z zawodowym sportem  i zostanie ekspertem telewizyjnym. Dodajmy: rekordowym ekspertem.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Rekordowy kontrakt wśród sportowych telewizji. Prawie 2 miliardy złotych

Legendarny zawodnik futbolu amerykańskiego zarobi gigantyczne pieniądze jako analityk telewizji Fox Sports. Media donoszą, że może on liczyć na 375 milionów dolarów w ciągu 10 lat, czyli 37,5 mln dolarów rocznie. To oznacza, że 44-latek bije właśnie rekord najwyższego kontraktu w historii sportowych kanałów. Do tej pory najwięcej zarabiali Tony Romo z CBS i Troy Aikman z ESPN. Obaj za rok pracy otrzymywali 18 mln euro

"Cieszymy się, że możemy ogłosić podpisanie umowy z 7- krotnym zwycięzcą Super Bowl. Poza pracą w roli analityka, Tom Brady będzie też pełnił funkcję promocyjną" – ogłosił szef telewizji Fox.

Szacuje się, że futbolista dzięki telewizyjnej przygodzie zarobi więcej niż podczas całej 22-letniej kariery sportowej. Jego dotychczasowe zarobki na boisku szacowane są bowiem na 333 mln dolarów.

Tom Brady to jeden z najlepszych zawodników futbolu amerykańskiego. Siedmiokrotnie wygrywał mistrzostwo NFL, a pięć razy był wybierany MVP ligi. Taką liczbą trofeów nie może się pochwalić żaden inny zawodnik w historii tej dyscypliny. Amerykanin pierwotnie zakończenie kariery ogłosił w styczniu. Później zdecydował się jednak wrócić.

Więcej o: