Polska przejęła kolejny turniej od Rosji. Mistrzostwa Europy w rugby w Krakowie

Polska została organizatorem kolejnego turnieju, który pierwotnie miał odbyć się w Rosji. Po siatkarskich mistrzostwach świata, w Polsce odbędą się również mistrzostwa Europy w rugby 7.

Świat sportu nadal zdecydowanie reaguje na rosyjską agresję na Ukrainę. Polski Związek Rugby poinformował, że Rosja utraciła możliwość organizacji mistrzostw Europy w rugby 7. Co więcej, finałowy turniej został przeniesiony z Moskwy do Krakowa.

Zobacz wideo "Rugby na wózkach to nie jest miękki sport. To jest murdeball"

Rosja straciła możliwość organizacji kolejnej imprezy na rzecz Polski

Zawody odbędą się w dniach od 1 do 3 lipca, a oficjalny komunikat o przejęciu turnieju przez Polskę pojawi się w czwartek. W poprzedniej edycji mistrzostw Europy w siedmioosobowym rugby najlepsza okazała się Hiszpania, natomiast Polska zajęła ostatnie miejsce.

Wcześniej Rosji odebrano status organizatora mistrzostw świata w siatkówce i te odbędą się w Polsce oraz na Słowenii. Rosyjscy sportowcy są również wykluczani z możliwości rywalizacji w licznych dyscyplinach sportowych. Ostatnio najgłośniej jest o ich zakazie gry w tenisowym turnieju wielkoszlemowym Wimbledon.

Spore sankcje odczuwa również rosyjska piłka nożna. UEFA niedawno zdecydowała się, że rosyjskie zespoły nie zagrają w przyszłym sezonie w europejskich rozgrywkach, a reprezentacja kraju zostanie sklasyfikowana na ostatnim miejscu w swojej grupie Ligi Narodów, przez co spadnie dywizję niżej.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Bezprawne wykluczanie rosyjskich sportowców z rozgrywek, które rozpoczęło się kilka miesięcy temu, trwa nadal. Jednocześnie wciąż mam nadzieję, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej będzie w stanie bronić praw naszych zawodników - grzmiał wówczas selekcjoner rosyjskiej kadry Walerij Karpin.

Więcej o: