Ronnie O'Sullivan przed komisją dyscyplinarną za lubieżny gest podczas meczu

Ronnie O'Sullivan znów ma kłopoty. Lider rankingu snookera został skierowany do komisji dyscyplinarnej WPBSA za wykonanie lubieżnego gestu w trakcie spotkania pierwszej rundy mistrzostw świata w Sheffield. Brytyjczykowi grozi wysoka grzywna.

Ronnie O’Sullivan to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci sportu. Choć w ostatnim czasie sześciokrotny mistrz świata zachowywał się zdecydowanie spokojniej, to już pierwsza runda trwających mistrzostw świata w Sheffield wystarczyła, by o Brytyjczyku znów mówił cały świat.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Ronnie O’Sullivan skierowany do komisji dyscyplinarnej. Kontrowersyjny gest Brytyjczyka

W pierwszym starciu 46-latek zmierzył się z Davidem Gilbertem. Sześciokrotny mistrz świata dość pewnie wygrał to spotkanie 10-5. Tylko, że to nie wynik rywalizacji wzbudził najwięcej emocji. W trzynastym frejmie, gdy na tablicy wyników widniało jedynie 28 punktów po stronie Brytyjczyka, 46-latek znów spudłował, nie trafiając w czarną bilę. W przypływie złości Ronnie O’Sullivan wykonał sprośny gest, co nie uszło uwadze organizatorów. 

Jewgienij Pluszczenko i Jewgenij Siemienienko, który opuszcza lód na noszachRosjanie nie radzą sobie już nawet z lodem. I to w pałacu. Siemienienko w szpitalu

- Zdajemy sobie sprawę z tego incydentu. Został on już skierowany do komisji dyscyplinarnej WPBSA - powiedział rzecznik World Snooker Tour, cytowany przez "TheGuardian". 

W następnym spotkaniu 46-latek zmierzy się z Irlandczykiem Markiem Allenem, który pokonał Scotta Donaldsona 10-6. Jeszcze przed kolejną rundą Ronnie O’Sullivan może zostać ukarany grzywną za przewinienie.

 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Ronnie O’Sullivan po raz kolejny w ogniu krytyki

To nie pierwsza kontrowersyjna sytuacja w karierze sześciokrotnego mistrza świata. 14 lat temu Brytyjczyk wygłaszał sprośne komentarze w trakcie konferencji prasowej podczas China Open. Wtedy komisja dyscyplinarna ukarała go grzywną w wysokości 2750 funtów. Dodatkowo Ronnie O’Sullivan stracił 700 punktów w rankingu WST. 

Forrest Gump rozgrywa mecz ping ponga w ChinachPingpongista spóźnił się na autobus i zmienił bieg historii. Nawet Mao Zedong był pod wrażeniem

Więcej o: