Rosyjska federacja jednog這郾ie chce do Azji. Arcymistrz Karjakin: Doskona豉 decyzja

W trakcie posiedzenia rady monitoruj帷ej Rosyjska Federacja Szachowa (FCR) jednog這郾ie przeg這sowa豉 do陰czenie do azjatyckiego zwi您ku (ACF), co spotka這 si z pochwa陰 ze strony arcymistrza Siergieja Karjakina. O podobnym kroku i opuszczeniu europejskich struktur niedawno dyskutowali przedstawiciele Rosyjskiego Zwi您ku Pi趾i No積ej.

W oficjalnym oświadczeniu po zakończeniu posiedzenia FCR przekazała, że w celu zmiany członkostwa nie będzie konieczne uzyskanie zgody ze strony FIDE, czyli Międzynarodowej Federacji. Wszystko za sprawą faktu, że proces ten jest regulowany wewnętrznymi przepisami federacji kontynentalnych.

Zobacz wideo Kierwiński: To nie jest normalne, że majątki rosyjskich oligarchów nie zostały zamrożone Wybierz serwis

Verona van de Leur17-letnia mistrzyni sięgnęła absolutnego dna w parku. Bezdomność, więzienie i porno

Rosjanie chcą się przenieść do Azji

W gronie należących do ACF federacji znajdują się między innymi Chiny, Australia, Indie, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Kazachstan, Uzbekistan czy Tadżykistan. Głównym turniejem pod patronatem azjatyckiego organu są mistrzostwa Azji, natomiast na czele ACF stoi szejk sułtan bin Khalifa al-Nahyan.

Decyzja Rosjan o zmianie federacji podyktowana jest zakazem, jaki 16 marca FIDE nałożyła na reprezentantów Rosji i Białorusi. Zakazano im wówczas brania udziału w turniejach, ale pozwoliła przedstawicielom tych krajów na rywalizowanie w poszczególnych zawodach pod flagą FIDE.

Choć Rosjanie otwarcie wyrazili chęć dołączenia do azjatyckiego związku, tamtejszy główny organ szachowy jak dotąd nie podjął jeszcze decyzji, czy przyjmie ich w swoje szeregi.

Rosyjski arcymistrz chwali zmianę federacji

W drugiej połowie marca FIDE podjęła decyzję o 6-miesięcznym zawieszeniu urodzonego w Ukrainie Siergieja Karjakina, rosyjskiego arcymistrza, który otwarcie poparł inwazję Rosji na swojego sąsiada. W efekcie tego nie będzie on mógł wystąpić w letnim Turnieju Kandydatów.

Tuż po ogłoszeniu decyzji o zmianie federacji, Karjakin przyznał, że jego zdaniem jest to znakomity ruch. - To słuszna decyzja. Wystarczy popatrzeć, jaką politykę stosują wobec nas przedstawiciele europejskich władz, nie tylko w szachach. Nie powinniśmy się poniżać i prosić o przebaczenie. Dobrze zrobiliśmy, prosząc o przeniesienie - skomentował.

Soczi, 24 lutego 2017 r. Porucznik Jelena Isinbajewa przed ceremonią otwarcia 3. CISM World Military Winter Games w Ledyanoi Kub Arena. Pierwszy z prawej rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, obok - ówczesny premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.Porażająca prawda ws. "wykluczenia" Rosjan. "Pupilka Putina" i jej banda działają w najlepsze

Warto przypomnieć, że podobny krok o zmianie federacji na azjatycką rozważał Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU). "Możliwe, że w przypadku dyskwalifikacji po zakończeniu kary Rosja przeniesie się z UEFA do Konfederacji Azjatyckiej. Ewentualna zmiana nieco złagodziłaby sytuację wokół rosyjskiego futbolu" - napisał na swoim blogu znany komentator i informator z tego kraju Nobel Arustamjan.

Wi璚ej o: