Niesamowity początek igrzysk paraolimpijskich. Ukraina na czele klasyfikacji medalowej

To jest piękny obrazek. Reprezentacja Ukrainy jest liderem w klasyfikacji medalowej na igrzyskach paraolimpijskich rozgrywanych w Pekinie.

W piątek rozpoczęły się zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie. W związku z agresją wojsk Władimira Putina na Ukrainę, trwały dyskusje nad wykluczeniem sportowców reprezentujących Rosję. W środę Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski uznał, że zawodnicy z Rosji i Białorusi będą mogli przystąpić do zawodów, ale jako zawodnicy neutralni, a ich zdobycze medalowe mają nie być wliczane do tabeli medalowej. W czwartek postanowiono jednak zmienić decyzję i ich wykluczyć.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Zniszczenia na Ukrainie i zespół Barkomu Każany LwówMieli grać w PlusLidze. Dramatyczna relacja ze Lwowa. "To jest przerażające"

Ukraińcy na czele!

Po pierwszym dniu igrzysk paraolimpijskich liderem klasyfikacji medalowej jest Ukraina, która obecnie walczy z inwazją Rosji. Ukraińcy zdobyli siedem medali. Są jedynym państwem, który dotychczas wywalczył aż trzy złote medale. Cieszyli się z nich biathloniści Hryhorij Wowczynski, Witalij Łukjanenko i Oksana Shyshkova.

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajmują Chińczycy. Zdobyli oni siedem medali (dwa złote i po trzy srebrne oraz brązowe). Podium klasyfikacji medalowej zamyka Kanada (trzy medale, po jednym w każdym kolorze).

- Rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie w Pekinie. Bardzo ładny obrazek, bowiem liderem klasyfikacji medalowej jest Ukraina - napisał na Twitterze dziennikarz Łukasz Bok.

Eliezer SzerbatowIzraelski hokeista opisał ucieczkę z Ukrainy po wybuchu wojny. "Pociąg śmierci"

Polska też walczy o medale

Polskę będzie reprezentować jedenastu zawodników i czworo przewodników. Łącznie w Pekinie wystąpi blisko 600 osób reprezentujących 46 państw. Na ceremonii pojawiła się drużyna Ukrainy, która weszła na stadion na początku parady reprezentowana przez 12 mężczyzn i osiem kobiet.

Więcej o: