Anita Włodarczyk reaguje na wyniki Gali Mistrzów Sportu

- W ostatnim czasie stałam się kolekcjonerką różnych nagród. Tym czempionem piszę historię - tak Anita Włodarczyk zareagowała na wyniki Gali Mistrzów Sportu na antenie telewizji Polsat Sport.

Anita Włodarczyk w sobotni wieczór odebrała nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2021. Przegrała tylko z jednym z najlepszych piłkarzy świata - Robertem Lewandowskim.

Zobacz wideo Plebiscyt na najlepszego sportowca. Docenienie zasług, czy konkurs piękności?

Anita Włodarczyk i Robert Lewandowski "Wstyd". Paweł Fajdek nie wytrzymał po gali mistrzów sportu

"Dwa lata dla sportowca to "chwila moment"

Trzykrotna mistrzyni olimpijska nie kryła radości z drugiej pozycji i dostania już dziesiątego czempionu.

- Każda gala i każde wyróżnienie cieszą. Naprawdę cieszę się, że po raz dziesiąty czempion trafił w moje ręce. W ostatnim czasie stałam się kolekcjonerką różnych nagród. Tym czempionem piszę historię - powiedziała po Gali Mistrzów Sportu Anita Włodarczyk w rozmowie z Polsatem Sport.

Zdradziła również, że teraz najważniejszy cel to igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Zobacz program Sport.pl LIVE:

 

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Dwa lata dla sportowca to "chwila moment". Będę przygotowywała się do igrzysk w Paryżu. Oby tylko zdrowie dopisało. Mam 36 lat. Ja i Robert Lewandowski jesteśmy wzorami dla młodych sportowców. Gdyby mnie ktoś zapytał u progu mojej kariery, że będę rzucała w wieku 36 lat, to w życiu bym o tym pomyślała. Cieszę się, że przełamujemy pewne stereotypy - dodała Anita Włodarczyk.

Sportowcy z największą liczbą zwycięstw w Plebiscycie "PS" to Justyna Kowalczyk (5 razy), Irena Szewińska, Stanisława Walasiewicz, Adam Małysz (4). Zwycięzcą za 2020 rok został Robert Lewandowski, ale teraz napastnik Bayernu Monachium miał sporą konkurencję w postaci medalistów olimpijskich.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwecja na Euro 2020. St. etersburg, Rosja, 23 czerwca 2021 Lewandowski wspomniał o jednym nazwisku. To jego zdanie ws. nowego selekcjonera

Wszystko dlatego, że w czołowej dziesiątce zabrakło Igi Świątek i Huberta Hurkacza, czyli najlepszych polskich tenisistów, a także skoczków narciarskich - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły. Czołową "10" tworzyli Robert Lewandowski, ośmioro medalistów olimpijskich z Tokio oraz wicemistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

Więcej o: