Rugbysta zginął po meczu el. Pucharu Świata. Nie opublikują żadnych szczegółów

Tragiczna śmierć zawodowego rugbisty Kawaego Leaumy. Hiszpan zmarł w wyniku urazów głowy, których doznał po upadku z wysokości ok. 8 metrów.

Do śmiertelnego wypadku doszło w Holandii, gdzie Kawa Leauma był z kadrą, która grała w meczu eliminacji Pucharu Świata, który był jednocześnie rywalizacją w turnieju Six Nations B. Hiszpania wygrała z gospodarzami 52:7.

Po upadku z 8 metrów atleta trafił do szpitala w Amsterdamie. Tam został poddany dwóm operacjom. Zmarł we wtorek, 21 grudnia. 

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Rugbista nie żyje. Tragiczny wypadek w Holandii

- Z żalem informujemy o śmierci naszego zawodnika - czytamy w oświadczeniu hiszpańskiej federacji rugby. W treści oświadczenia czytamy, że przedstawiciele federacji nie opublikują żadnych szczegółowych informacji o tragicznym wypadku. - To decyzja, którą podjęła żona Leaumy - informuje FERugby (Federación Espanola de Rugby). 

Niektóre media pisząc o wypadku nazywają go "dziwnym".

Białystok. Mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok vs. Legia WarszawaJagiellonia Białystok poszukuje dyrektora sportowego. Kandydatem legenda Legii

Urodzony w Auckland w Nowej Zelandii Kawa Leauma w młodości występował w reprezentacji Samoa do lat 20 oraz w klubie Sydney Rays. Po przeprowadzce do Hiszpanii zaczął współpracę z klubem Ordizia i XV del León. Do Amsterdum pojechał, aby wystąpić w meczu reprezentacji. Ostatecznie jednak nie zagrał, ponieważ nie posiadał odpowiednich dokumentów. Po meczu obie drużyny bawiły się w hotelu i to wtedy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Kondolencje złożył były kapitan reprezentacji Anglii w rugby oraz szef światowej federacji rugby, Bill Beaumont. - Jestem głęboko zasmucony wiadomością o śmierci reprezentanta Hiszpanii, Kawaego Leaumy. Szczere kondolencje dla rodziny i kolegów z drużyny - czytamy na Twitterze.

Więcej o: