Nie żyje Ryszard Dmoch. "Nie bał się żyć po swojemu"

Były wybitny polski alpinista Ryszard Dmoch nie żyje. Uczestnik słynnej polskiej wyprawy na Mount Everest z przełomu lat 70. i 80. XX wieku, która zakończyła się sukcesem, miał 89 lat.

Dmoch zmarł 12 grudnia. O jego śmierci poinformowali synowie za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Uroczystości pogrzebowe przeprowadzone zostaną 22 grudnia (środa) o godzinie 12 w kościele pw. św. Karola Boromeusza, ul. Powązkowska 14" - czytamy także.

Zobacz wideo FIS urządził polowanie na polskich skoczków. Trenerzy łapią się za głowę [SPORT.PL LIVE #1]

Ryszard Dmoch nie żyje. Był uczestnikiem przełomowej wyprawy w Himalajach 

Dmoch był polskim alpinistą, które największe sukcesy odnosił w latach 70. i 80. XX wieku. Brał udział w wyprawach na Noszak, K2 oraz Cho Oyu oraz wielu innych. Na przełomie 1979 i 1980 był zastępcą kierownika słynnej wyprawy na Mount Everest, podczas której Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy stanęli na szczycie dachu świata. Wyprawa i zdobycie najwyższej góry świata zapoczątkowała epokę zdobywania ośmiotysięczników przez polskich alpinistów.

Rick Allen zginął podczas akcji na K2Tragedia na K2. Nie żyje legenda himalaizmu. Zespół chciał wyznaczyć nową trasę

89-latke był także cenionym fotografem górski, żeglarzem, uczestniczył także w mistrzostwach Europy w motorowodniactwie. Zakładał Fundację Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. "Był Ktoś taki, kto Góry przenosił słowami, wiosłował z nurtem rzek, i nie bał się żyć po swojemu [...] Odszedł CZŁOWIEK GÓR" - napisała jedna z osób żegnających go

Więcej o: