Dawid "Zaleś" Zalewski, ostatni przeciwnik "Walusia", zabrał głos po jego śmierci

"Jest mi mega przykro" - napisał Dawid "Zaleś" Zalewski, który na Instragramie odniósł się do śmierci Artura "Walusia" Walczaka. To jego przeciwnik na październikowej gali PunchDown 5, który zmarł w piątek w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

22 października podczas gali PunchDown Artur "Waluś" Walczak został znokautowany przez Dawida "Zalesia" Zalewskiego. Tak brutalnie, że doznał uszkodzenia mózgu i od tamtej pory pozostawał w śpiączce. "Głos Wielkopolski" jeszcze w czwartek informował, że podjęta została próba przeniesienia "Walusia" do specjalnego ośrodka. W piątek "Waluś" jednak zmarł we wrocławskiej klinice, miał 46 lat.

Zobacz wideo Mateusz Borek znów będzie pracował przy KSW. "Nie będę komentował gal"

The WarBestialski nokaut na gali w Polsce. Dobijał nieprzytomnego. "Niech sędzia go ratuje" [WIDEO]

"Spoczywaj w pokoju Przyjacielu. Do końca wszyscy wierzyliśmy... Mam nadzieję, że tam będzie Ci lepiej niż tu... Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur - napisał Piotr "Bonus BGC" Witczak, także zawodnik PunchDown oraz przyjaciel "Walusia", który miesiąc temu na Instagramie jako pierwszy zdradzał szczegóły na temat stanu zdrowia "Walusia".

"Zaleś" żegna "Walusia" w mediach społecznościowych

Swojego przeciwnika w sobotę mediach społecznościowych pożegnał Dawid "Zaleś" Zalewski. "Artur "Waluś" Walczak zdecydowanie za szybko!!!! Spoczywaj w pokoju. Jest mi mega przykro, że nie udało się wygrać tobie tej walki, którą w ostatnich dniach toczyłeś w szpitalu, ja wierzyłem, że będzie dobrze!!!! Niestety tym razem się nie udało" - napisał Zalewski.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Będę cię wspominać bardzo miło... Byłeś dla mnie w pewnym stopniu autorytetem, że w twoim wieku wypracowałeś taką sylwetkę i pamiętam to jak dziś, kiedy jechaliśmy razem do Warszawy, mówiłem, że chciałbym wyglądać tak jak ty w przyszłości. Przykro mi. Do zobaczenia po drugiej stronie" - dodał.

 

Teofimo Lopez i George Kambosos JrTotalne wyniszczenie! To nie był walka, to była wojna. Sensacyjny mistrz świata [WIDEO]

"Waluś" w przeszłości był strongmanem. Jego największym sukcesem było wicemistrzostwo Polski w parach w 2015 roku. Do tego stoczył kilka walk w formule MMA. Ostatnio walczył w PunchDown. To największa federacja slapfightingu na świecie. Na oficjalnych galach zawodnicy rywalizują ze sobą na zasadach fazy pucharowej, a więc tzw. drabinki. Pojedynki odbywają się w formule 1 na 1 przy stole i polegają na uderzaniu się na przemian w policzek z otwartej dłoni. O zwycięstwie - podobnie jak w innych sportach walki - decydują nokaut lub werdykt sędziowski.

Więcej o: