Zawodnik wyciągnął broń. "Przysięgam, że cię zabiję". Klub musiał zareagować [WIDEO]

Damon Arnette nie jest już zawodnikiem Las Vegas Raiders. Klub ze stanu Nevada rozwiązał kontrakt z zawodnikiem po tym, jak w internecie pojawił się film Arnette'a, w którym groził komuś, że go zabije. - To jest nie do zaaakceptowania - komentuje klub.

Damon Arnette trafił do Las Vegas Raiders w 2020 roku w pierwszej rundzie draftu NFL. Defensor miał w nim numer 19. Aktywnym zawodnikiem pierwszego składu ekipy ze stanu Nevada Arnette został w listopadzie zeszłego roku. Amerykanin rozpoczął sezon 2021 jako rezerwowy Trayvona Mullena oraz Caseya Haywarda.

Zobacz wideo Mural Sport.pl z Kazimierzem Górskim

Damon Arnette zakończył współpracę z Las Vegas Raiders. "Nie do zaakceptowania"

Las Vegas Raiders poinformował w oficjalnym komunikacie, że kontrakt z Damonem Arnette został rozwiązany. To efekt kontrowersyjnego filmu umieszczonego przez 25-latka na TikToku. Defensor groził w nim śmiercią jednej z osób, ale nie wiadomo, dlaczego kierował takie słowa. Dodatkowo trzymał w ręku broń palną. "Przysięgam na wszystko Bogu, zabiję Cię m*****ie. Przysięgam na wszystko, co kocham, że cię zabiję" - mówił Arnette. Decyzja Raider Nation nie mogła być inna.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Treść filmu opublikowanego przez Damona była nie do zaakceptowania i jest sprzeczna z wartościami, które promujemy. Mark Davis, nasz właściciel powiedział bardzo jasno i konsekwentnie, że nasza społeczność nie będzie się tak zachowywać" - powiedział dyrektor Raiders, Mike Mayock na oficjalnej konferencji prasowej. Niecały tydzień wcześniej klub rozwiązał umowę z Henrym Ruggsem III po tym, jak policja poinformowała o tym, że Amerykanin spowodował wypadek samochodowy i był pod wpływem alkoholu. Zawodnik jechał 250 km/h, a w wyniku wypadku zginęła kobieta.

Niemiecka gazeta "Bild" dodaje, że Damon Arnette zniszczył aż cztery wynajęte samochody w ciągu jednego miesiąca i od 2020 roku regularnie ma problemy z prawem. Wtedy były zawodnik Ohio State doprowadził do wypadku samochodowego. W latach 2000-2017 zawodnikiem Las Vegas Raiders był Sebastian Janikowski, występujący na pozycji placekickera.

Więcej o: