Kaczka pobiegła w maratonie. Nagranie hitem internetu. Adidas reaguje [WIDEO]

Ten filmik zgarnął blisko trzy miliony wyświetleń na TikToku w mniej niż 24 godziny. To nie żaden nowy trend, taniec czy wyzwanie, a kaczka biorąca udział w nowojorskim maratonie.

Kaczka nazywa się Wrinkle i ma swój własny profil na TikToku, Wrinkle The Duck, który obserwuje ponad pół miliona użytkowników tej aplikacji. Wcześniej wrzucano tam filmiki przedstawiające codzienne życie właściciela i zwierzęcia. Dwa z nich stały się jednak bardzo popularne.

Zobacz wideo "Nie można wykluczyć, że Iga Świątek wygra turniej Masters"

Kaczka pobiegła w maratonie w Nowym Jorku. Nagranie ma ponad trzy miliony wyświetleń

Na jednym z nich jeździła po czerwonej zjeżdżalni, a na drugim, który osiągnął aż 5,8 miliona wyświetleń, po prostu bardzo szybko przebiegała w tę i z powrotem przed obiektywem. To sprawiło, że jej właściciel wpadł na ciekawy pomysł. 

Zabrał Wrinkle na nowojorski maraton i wypuścił na trasę biegu w specjalnych, czerwonych butach na jej nogach. Kaczka faktycznie biegła szybko i zebrała spory aplauz kibiców dopingujących biegaczy.

Zareagował nawet Adidas. Kaczka Wrinkle podbiła internet

Filmik z kaczką biorącą udział w maratonie ma tylko osiem sekund, ale szybko zebrał ponad trzy miliony wyświetleń na TikToku i stał się hitem internetu. Zareagowała na niego nawet firma Adidas, która zaproponowała stworzenie własnej linii kaczych butów specjalnie dla niej. 

Kaczka została nazwana "legendarną" przez firmę Anaheim Ducks wspierającą ligę NHL, a aktor Ethan Trace poprosił, żeby ktoś podłożył pod ten filmik piosenkę "Eye Of The Tiger" z filmów o Rockym Balboi. 

Tegoroczny, jubileuszowy, bo pięćdziesiąty, nowojorski maraton był także wyjątkowy ze względu na zwycięstwo Kenijki Peres Jepchirchiry. Została pierwszą złotą medalistką igrzysk olimpijskich, której udało się być także najlepszą podczas maratonu w Nowym Jorku. 

Więcej o: