Natalia Maliszewska otarła się o rekord świata! Dwukrotnie pobiła rekord Polski

Natalia Maliszewska pobiła rekord Polski w short-tracku! Polska łyżwiarka rozpoczęła zawody w Pekinie od fenomenalnego czasu 42,377. Do rekordu świata zabrakło jej 0,042 sekundy.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Na zawodach w Pekinie Natalia Maliszewska dwukrotnie pobiła rekord Polski. Łyżwiarka startuje w short-tracku na dystansie 500 metrów. Poprzedni rekord też należał do niej i ustanowiła go w listopadzie 2018 roku w Calgary, gdy zajęła 1. miejsce w Pucharze Świata. Wtedy uzyskała czas 42.587 sekundy.

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Nowy rekord ustanowiony przez tę samą osobę. Forma Maliszewskiej rośnie z zawodów na zawody

Natalia Maliszewska już w biegu preeliminacyjnym wypracowała fenomenalne liczby. Dokładnie w trzecim biegu uzyskała czas 42,475 sekundy, co jest wynikiem lepszym od poprzedniego rekordu o 0,112 s. Prawdziwy popis dała jednak w czwartek na 500 metrach, gdy zakończyła jeden z wyścigów w 42,377 sekundy! 

To najlepszy wynik Natalii Maliszewskiej w historii i jednocześnie nowy rekord Polski w short-tracku. Podkreślmy, że 25-letnia łyżwiarka była niezwykle blisko rekordu świata, który należy do Elise Christie z Wielkiej Brytanii. W 2016 roku zawodniczka zakończyła wyścig na tym samym dystansie w 42,335 sekundy. 

Włochów nie obchodzi mecz z Legią. Włochów nie obchodzi mecz z Legią. "Myślami jesteśmy przy niedzieli"

Natalia Maliszewska ma już na koncie poważne osiągnięcia w swojej dyscyplinie. Poza wspomnianym Pucharem Świata zawodniczka wywalczyła złoto na mistrzostwach Europy w 2019 roku, srebro w Gdańsku w 2021 roku oraz dwa brązy: w 2013 roku w Malmoe w sztafecie i indywidualnie w 2020 roku. Kolejne etapy rywalizacji PŚ odbędą się w sobotę. 

Więcej o: