Sensacyjna i niewiarygodna wygrana Polski! Siedem minut przed końcem było 0:2

Siedem minut przed końcem meczu polskie hokeistki przegrywały z faworyzowanymi Holenderkami 0:2. W niewiarygodny sposób udało im się jednak wygrać 3:2, awansować do turnieju finałowego kwalifikacji olimpijskich i pozostać w walce o wyjazd do Pekinu!

Polki wygrały dwa pierwsze spotkania turnieju prekwalifikacyjnego w Bytomiu - 12:0 z Turcją i 8:1 przeciwko Meksykowi. Wydawało się jednak, że Holenderki, czyli drużyna lepsza na papierze, która w piątek zaliczyła swoje najwyższe zwycięstwo w historii, 23:0 z Turcją, będzie faworytem. I przez dłuższą część ostatecznej rozgrywki o awans do finału kwalifikacji olimpijskich była lepsza. 

Zobacz wideo "Prawdziwą wartość Łukasza Fabiańskiego poznamy, jak zabraknie go w polskiej bramce"

Niewiarygodne zwycięstwo Polek z faworyzowanym rywalem! W nieco mniej niż dwie minuty od smutku do euforii

Holenderki objęły prowadzenie w drugiej tercji, gdy trafiła Isabelle Schollaardt. Powiększyły przewagę w trzeciej tercji za sprawą Michelle Noe i z wynikiem 2:0 pewnie zmierzały po zwycięstwo. Do końca spotkania pozostawało jeszcze dziesięć minut, ale to Polki poprawiały swoją grę. 

Włodzimierz Szaranowicz tłumaczy decyzję o zakończeniu karieryDzieci Włodzimierza Szaranowicza opowiadają: Wreszcie zrozumiał, co mu dolega

I nadeszła ich chwila. W dokładnie minutę i 45 sekund zupełnie odwróciły losy spotkania. Po 12 minutach i 47 sekundach trzeciej kwarty trafiła Karolina Pozniewska, a potem w 14. minucie i 14. sekundzie Wiktoria Sikorska, a zaledwie 18 sekund później Klaudia Chrapek! Było 3:2 i taki wynik utrzymał się już do końca spotkania, co dało Polkom sensacyjne zwycięstwo. 

Anglicy oburzeni oszustwem Polaków. Cała prawda wyszła na jaw przypadkiemAnglicy oburzeni oszustwem Polaków. Cała prawda wyszła na jaw przypadkiem

Polki są w grze o pierwszy w historii awans na igrzyska

Wygrana z Holenderkami dała polskiej drużynie triumf w turnieju prekwalifikacyjnym w Bytomiu. To z kolei sprawia, że awansują do turniejów finałowych, w którym zwycięzcy każdej z grup rywalizujących wcześniej zmierzą się w bezpośredniej walce o wyjazd na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

Dramatyczna sytuacja polskiego olimpijczyka. Dramatyczna sytuacja polskiego olimpijczyka. "Zapytałem, czy oddadzą za dojazd"

Te zostaną rozegrane w listopadzie w Czechach, Niemczech i Szwecji. Przypomnijmy, że Polska jeszcze nigdy nie awansowała na turniej hokeja na lodzie kobiet podczas igrzysk olimpijskich.

Więcej o: