Fame MMA rozbiło bank. A wszystko w dniu koncertu Maty. "Absolutny hit"

12 tys. kibiców na trybunach, a do tego nawet dwa miliony przed ekranami. Federacja Fame MMA informuje, że 11. gala okazała się olbrzymim sukcesem.

"Absolutny hit" - piszą WP SportoweFakty i cytują współwłaściciela Fame MMA Krzysztofa Rozparę, który opowiada o sobotniej gali w Gliwicach. A przy tym zdradza, że osiągnęła ona trzeci najlepszy wynik zasięgowy w historii federacji, była blisko rekordu. - Dla nas to olbrzymi sukces, biorąc pod uwagę, że przez ostatnie dwa lata organizowaliśmy gale w czasach licznych obostrzeń i nie musieliśmy konkurować z innymi dużymi eventami takimi, jak np. koncert Maty [na warszawskim Bemowie], który zgromadził ponad 40 tysięczną widownię - zwraca uwagę Rozpara.

Zobacz wideo Ludzie piszą „Artur, weź zaj**b Don Kasjo", a ja myślę: „Kto to w ogóle jest?"

W sobotę hala w Gliwicach pękała w szwach - na trybunach pojawiło się 12. tys. ludzi. Fame MMA pochwaliła się także imponującymi wynikami sprzedaży PPV. Kibice wykupili niemal 470 tys. licencji, a wstępne szacunki wskazują, że przed ekranami usiadło ok. 2 miliony widzów. Licząc, że kibice wykupiliby tylko podstawową wersję za 24 zł - co oczywiście zaniża szacunki - jedynie na sprzedaży PPV organizacja zarobiła 11,3 mln zł.

Gala Fame MMA 11 - jak zwracają uwagę WP SportoweFakty - była wyjątkowa również dlatego, że walce wieczoru zmierzyli się ze sobą zawodowi fighterzy, którzy mają bogate doświadczenie startów w MMA. - Wiemy doskonale, że w oczach niektórych wiernych fanów Fame nie była to wymarzona walka, ale dzięki temu otworzyliśmy się na nowych widzów, którzy kupili PPV wyłącznie ze względu na walkę Borysa Mańkowskiego z Normanem Parkem. Liczymy, że dostrzegli w Fame nową, ciekawą formę rozrywki i zostaną z nami na dłużej - dodaje Rozpara. Kolejna gala Fame MMA już 20 listopada.

Fame MMA 11. Wyniki walk:

 • Borys Mańkowski pok. Norman Parke przez jednogłośną decyzję – walka bokserska (1 runda 15-minutowa w małych rękawicach)
 • Marcin Dubiel pok. Wojciech "Ojwojtek" Przeździecki przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1, 2:01
 • Danny Ferreri pok. Sylwester Wardęga przez niezdolność do walki, Runda 2 – walka bokserska
 • Piotr "Popo" Węgrzyn pok. Mikołaj "Mixer" Magdziarz przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2, 2:48
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Filip "Filipek" Marcinek przez jednogłośną decyzję
 • Filip Zabielski vs. Maksym "Maksymalnie" Ziółkowski – większościowy remis (28-28, 27-28, 28-28)
 • Piotr "Miły Pan" Kołaczyński pok. Norbert "Smolasty" Smoliński przez werbalne poddanie (kontuzja), Runda 1 0:48
 • Arkadiusz Tańcula pok. Marcin Malczyński przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1, 0:28
 • Krystian "Krycha UFC" Wilczak pok. Aleksandr "Sasha" Muzheiko przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)
 • Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska pok. Patrycja Wieja przez jednogłośną decyzję
 • Piotr "Szeli" Szeliga pok. Krzysztof "Wujaszek Fericze" Ferenc przez nokaut, Runda 1, 2:26
Więcej o:
Copyright © Agora SA