Nie żyje Małgorzata Gembicka. Miała zaledwie 36 lat

Nie żyje Małgorzata Gembicka pływaczka i trenerka WKS Śląsk Wrocław. Miała 36 lat.

Informacje o śmierci 36-letniej pływaczki przekazał Polski Związek Pływacki. "Reprezentantka kraju, medalistka Mistrzostw Europy Juniorów. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako nauczycielka w SSP 72 i SP 76 oraz trenerka w WKS Śląsk" - czytamy na oficjalnej stronie związku. 

Zobacz wideo Przestańmy mówić "farbowane lisy" o piłkarzach!

Nie żyje pływaczka. Gembicka miała zaledwie 36 lat

Małgorzata Gembicka należała do czołowych pływaczek w Polsce. W 2000 roku wywalczyła dwa brązowe medale na ME juniorów - na 100 i 200 m delfinem. Zawodniczka była wychowanką klubu WKS Śląsk, w którym po zakończeniu kariery pływackiej, zaczęła pracę jako trenerka. "Założycielka Szkoły Pływania MGS Active. Trenerka Mistrzów Polski Juniorów w pływaniu, Nauczyciel mianowany" - czytamy natomiast na stronie MGS Active.

Pływaczka znalazła się również w finale mistrzostw Europy seniorów, wielokrotnie zdobyła mistrzostwo Polski oraz jest rekordzistką w wielu kategoriach. Gembicka była również organizatorką cyklu zawodów sportowych Swim Mania Dolnośląska Liga Pływacka. Poza odpowiednimi szkoleniami związanymi z pływaniem była również ratowniczką WOPR, instruktorką Narciarstwa Zjazdowego oraz Nordic Walking. 

Polski Związek Pływacki nie opublikował szczegółów dotyczących śmierci Małgorzaty Gembickiej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.