Otylia Jędrzejczak została prezesem! 77 głosów. "Stawiam na ewolucję, a nie rewolucję"

Otylia Jędrzejczak prezesem Polskiego Związku Pływackiego. - Stawiam na ewolucję, a nie rewolucję - mówiła trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Atenach.

"Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Pływackiego wybrał Otylię Jędrzejczak na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Pływackiego" - czytamy na oficjalnej stronie związku. Za wyborem Otylii Jędrzejczak zagłosowało 77 delegatów, natomiast jej konkurent Jacek Śmigielski otrzymał 25 głosów. 

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Otylia Jędrzejczak nowym prezesem Polskiego Związku Pływackiego 

Jędrzejczak poinformowała o tym, że będzie startować w wyborach na początku września tego roku. - Potrzeba zmiany jest widoczna. Zmiana ma jednak połączyć środowisko, żebyśmy bogatsi w zdobyte już doświadczenia - i te pozytywne, i te, które nie powinny się wydarzyć - ruszyli naprzód. Stawiam na ewolucję, a nie rewolucję - wyjaśniała Jędrzejczak powody decyzji na Instagramie.

Przez ostatnie lata była mistrzyni olimpijska wielokrotnie angażowała się w sprawy polskich pływaków. - Gdybym była na ich miejscu, chyba rozniosłabym związek na strzępy, poddałabym prezesa związku do dymisji w jednej chwili. To karygodne, że zawodnicy są stawiani w takiej sytuacji - krytykowała w lipcu PZP, kiedy na jaw wyszło sytuacja, że sześciu polskich pływaków nie mogło wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu błędu związku. 

Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana pływaczka w historii Polski. 38-latka zdobyła trzy medale igrzysk w Atenach w 2004 roku, w tym złoty na 200 m stylem motylkowym (oprócz tego dwa srebrne). Jędrzejczak ma na koncie siedem medali mistrzostw świata i 10 mistrzostw Europy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.