Polscy kajakarze wicemistrzami świata! Do złota zabrakło 0,1 sekundy

Polacy zdobyli srebrny medal na mistrzostwach świata! Polscy kanadyjkarze przegrali z szybszymi o 0,1 sekundy Ukraińcami. Ostatnie miejsce na podium należy do Rosjan.

Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Michał Lubniewski, Norman Zezul zdobyli w Kopenhadze drugie miejsce w kajakarskiej czwórce. Nasi kadrowicze startowali na torze numer pięć. Dystans, jaki mieli do pokonania w kategorii C4 wynosił 500 metrów.

Polska wicemistrzem świata w kajakarstwie! To kolejny medal na zawodach w Danii

Wszystkie reprezentacje startujące w wyścigu w Kopenhadze wystartowały bardzo dobrze. Na pierwszych metrach ciężko było przewidzieć, kto dopłynie do mety jako pierwszy, choć komentatorzy podkreślali, że reprezentacja Polski ma duże szanse na mistrzostwo. - Szkoda, że nie jest to dyscyplina olimpijska - powtarzano na antenie TVP Sport.

Mistrzowie świata zakończyli swój bieg z czasem 1:31.20. Polska czwórka, jak wspomnieliśmy wcześniej dopłynęła do mety o zaledwie 0,1 sekundy później, a trzeci Rosjanie zakończyli rywalizację z czasem 1:31.55.

Niespodziewany bohater Lecha. A były takie wątpliwości. Niespodziewany bohater Lecha. A były takie wątpliwości. "Narodziny nowej gwiazdy"

Srebro mistrzostw świata w Danii to trzeci medal zdobyty przez reprezentantów Polski. Wcześniej na trzecim stopniu podium stanęły kajakarki Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto w rywalizacji K2 na 200 metrów. Srebro z kolei zdobyli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w C2 na 1000 metrów.